Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: مسئولان برای افزایش تولیدات داخلی و تقویت بازار های عرضه کالاهای ایرانی از کارآفرینان حمایت کنند.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: طبق آموزه های دینی، موعظه کردن یکی از راهکارهای تربیت و هدایت دیگران است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به ویژگی ها و اصول مؤعظه کردن خاطرنشان کرد: شخص موعظه کننده باید در هنگام موعظه به ویژگی های رفتاری و شخصیتی افراد نیز توجه داشته باشد تا موعظه او باعث رنجش و ناراحتی افراد نشود البته موعطه نباید طولانی و خسته کننده باشد.

فلاحتی به شیوه موعظه امام خمینی(ره) در جمع اشاره کرد و گفت: امام راحل می دانستند که افراد مختلف را به چه شیوه ای می توان موعظه کرد از این رو زمانی که با علما و طلاب مصاحبت می کردند، گفتار و رفتارشان فرق می کرد و در مصاحبت با دیگران بسیار دقت می کردند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه میزان تأثیر موعظه سری و پنهانی بسیار بیشتر از موعظه در جمع است افزود: امام علی(ع) همواره به مؤعظه کوتاه تأکید می کردند و فرمودند که مؤعظه نباید باعث ناراحتی و تحقیر دیگران در جمع شود از این رو موعظه کردن دیگران در جمع با تأثیرات منفی همراه است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به بیانات امام علی(ع) در رابطه با تأثیر موعظه گفت: امام علی(ع) فرمودند که مؤعظه دیگران در پنهان موجب حفظ حرمت شخص می شود و نباید خطا و گناه شخص را در جمع به رخ فرد بکشیم.

وی با اشاره به آغاز هفته تربیت بدنی و ورزش و تأثیرات فراوان ورزش در سلامتی افراد خاطرنشان کرد: ورزش کردن، سلامتی جسمی را برای افراد به ارمغان می آورد و ما در عرصه ورزش به سلامتی جسم و ورزش پهلوانی توجه ویژه ای داریم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به مناسبت 27 مهرماه و اربعین حسینی اظهار داشت: اربعین حسینی یک واقعه بزرگ در تاریخ بشر است و دستاوردهای بسیاری را برای مسلمانان جهان در پی داشته و موجب سعادت انسان ها می شود.

فلاحتی شرکت بیش از 3 میلیون ایرانی در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی را یک افتخار بزرگ برای ملت ایران دانست و عنوان داشت : این راهپیمایی بزرگ، افزایش اتحاد و همبستگی میان ملت ها و مسلمانان منطقه و جهان را به همراه دارد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه راهیپمایی اربعین دارای خواص و ویژگی های مختلفی است خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) با قیام خود علاوه بر احیای دین اسلام، انسانیت را هم زنده کردند و امروز عاشورای حسینی و راهیپمایی اربعین موجب رهایی و نجات انسان ها از دام های شیاطین می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تجمع بزرگ اربعین حسینی را زمینه ساز تحقق تمدن بزرگ اسلامی دانست و افزود: مردم با شرکت در راهپیمایی اربعین به دنیا می فهمانند که مسلمانان از فرهنگ، عاطفه و ادبیات درستی برخوردار هستند و مقدمات ظهور حضرت ولی عصر(عج) در این راهپیمایی فراهم می شود.

وی با اشاره به حماسه سازی جوانان ایرانی در غنی سازی 20 درصدی اورانیوم گفت: سال ها پیش جوانان مؤمن و انقلابی ما با تلاش خود باعث غنی سازی 20 درصدی اورانیوم شدند که برای این ملت یک افتخار بزرگ بود اما آمریکا با نیرنگ، سوخت هسته ای ما را به 3.8 درصد رساند که دوباره با تلاش جوانان انقلابی به وضعیت مطلوب می رسیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به مناسبت 29 مهرماه و روز صادرات افزود: یکی از دلایلی که امروز جاده ابریشم جزء افتخارات ایران است این بوده که ایرانیان همواره صادرکننده اقلام خوبی بودند در صورتی که قبل از انقلاب، پادشاهان بی عرضه، ایران را به مصرف کننده تبدیل کرده بودند.

فلاحتی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز کشور ما در حوزه مصرف لوازم آرایشی رتبه نخست را در دنیا دارد که بسیار نگران کننده است در صورتی که در حوزه صادرات دیگر اقلام و محصولات به رتبه های برتری رسیدیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر اینکه دولتمردان باید به کالاهای ایرانی و افزایش تولیدات ایرانی توجه ویژه ای داشته باشند ابراز داشت: تولیدکنندگان داخلی هم بایستی با نقش آفرینی در این عرصه موجب افزایش تولیدات داخلی و رونق تولید شوند.

فلاحتی با اشاره به بازدید اخیر خود از برخی کارخانجات تولیدی در گیلان افزود: برخی از این کارخانجات دارای وضعیت مطلوبی بودند اما برخی دچار مشکلات نقدینگی بودند بنابراین از مسئولان انتظار داریم که از کارآفرینان حمایت کنند تا بازار عرضه کالاهای ایرانی تقویت شود.

امام جمعه رشت اظهار داشت: هم اکنون کشورهایی مانند روسیه در حال افزایش روابط تجاری خود با ترکیه و جنوب شرق آسیا هستند و قبلاً 80 درصد مبادلات تجاری روس ها به وسیله دلار بود اما امروز این 80 درصد را به 8 درصد رساندند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه ما هرگز دست گدایی جلوی دیگر کشورها دراز نمی کنیم تصریح کرد: برخی کشورهای دنیا اعلام کردند که ایران چندین میلیون بشکه نفت برای چین ارسال می کند.

امام جمعه رشت با اشاره به افتتاح بیمارستان 400 تخت خوابی شهر رشت افزود: خوشبختانه این بیمارستان تا امروز بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پس از افتتاح برای 2 هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند که امیدواریم زودتر به بهره برداری برسد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اقتدار سپاه پاسداران در دستگیری مسئول آمد نیوز بیان کرد: این شخص برای سرویس های اطلاعاتی دشمن کار می کرد لذا جوانان ما باید بسیار هوشیار و دشمن شناس باشند تا در دام شیاطین گرفتار نشوند.

فلاحتی با اشاره به مناسبت یکم آبان، سالروز شهادت مظلومانه آیت الله سیدمصطفی خمینی خاطرنشان کرد: همزمان با شهادت مظلومانه آیت الله سیدمصطفی خمینی، قیام های مردمی ایران نیز آغاز و افزایش یافت تا اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان