Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایان استان گیلان گفت: کارخانجات ویران شده و تعطیل گیلان در سایه عدم تدبیر مسئولان استانی و رفت و آمدهای وقت و بی وقت مقامات کشوری به فراموشی سپرده شده اند.

محمد رسول سماکچی با بیان اینکه مشکلات و معضلات گیلان در حوزه تولید و صنعت توسط مسئولان و حتی نمایندگان استان به خوبی در سطح کشور مطرح نمی شود اظهار داشت: کارخانجات ویران شده و تعطیل گیلان در سایه رفت و آمدهای وقت و بی وقت مسئولان کشوری به فراموشی سپرده شده اند.

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایان گیلان معضل بزرگ اشتغال که مدت ها است به یک چالش عظیم برای استان تبدیل شده را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: آقایان و مسئولان به جای اینکه وزرا را از حال و روز کارخانجات تعطیل شده گیلان با خبر کنند دائماً با آنان از معدود واحدهای تولیدی فعال استان بازدید به عمل می آوردند.

سماکچی سفر مقامات دولتی به گیلان و افتتاح چندین و چندباره برخی از کارخانجات استان به بهانه اجرای طرح توسعه را مورد انتقاد قرار داد و گفت: چنین رویه هایی نه تنها هیچ کمکی به برطرف شدن مشکل کارخانجات تعطیل شده گیلان نمی کند بلکه روند بازگشت واحدهای بزرگ این استان را به چرخه تولید و صنعت عقب می اندازد.

وی ایجاد شائبه در مورد اوضاع تولید و صنعت گیلان مبنی بر عدم وجود مشکل خاصی در این استان را نتیجه رویکردهای ناصحیح مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: تعطیلی کارخانجات بسیار بزرگی که روزی بیش از 3 هزار کارگر در آن مشغول به کار بود یک فاجعه بزرگ است که تبعات منفی و خطرناک آن متوجه استان زرخیز گیلان شد.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران به سفر چند وقت پیش وزیر صمت به گیلان نیز اشاره کرد و ابراز داشت: در جریان این سفر نیز همان سناریوهای گذشته مجدداً تکرار شد در حالی که مردم و اهالی تولید و صنعت گیلان انتظار دارند در چنین موقعیت هایی از کارخانجات تعطیل شده استان بازدید به عمل آید.

سماکچی با بیان اینکه برای برطرف کردن معضل بیکاری در گیلان کافی است از ظرفیت های بالقوه و فراموش شده استان به نحو بهینه استفاده شود افزود: شایسته نیست در استانی نظیر گیلان که از موقعیتی استراتژیک برخوردار بوده و توانمندی های بسیاری در حوزه تولید و صنعت دارد شاهد سرگردانی این حجم از جوانان جویای کار باشیم./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان