Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: میزان افزایش ظرفیت برق گیلان در بخش فوق توزیع حدود ۱۹ درصد یعنی ۴ برابر متوسط ۱۰ ساله است.

عظیم بلبل آبادی عصر امروز در سمینار شناسایی نقاط آسیب پذیر شبکه هوشمند برق و ارائه راهکارهای دفاعی مبتنی بر پدافند غیرعامل در رشت اظهار داشت: یکی از ماموریت های اصلی شرکت برق منطقه ای گیلان تامین انرژی برق پایدار است و در این راستا بالابردن ضریب اطمینان و کاهش آسیب پذیری شبکه برق بسیار مهم است.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با اشاره به استفاده از تجهیزات موجود جهت تداوم ارائه چرخه خدمات گفت: در گیلان پس از برف سنگین در سال های گذشته، برای رساندن خدمات به وضعیت مطلوب از 3 شرکت معتبر کشوری جهت تحلیل علل بروز حوادث و راهکارهای بالابردن امنیت شبکه کمک گرفتیم.

وی با بیان اینکه شرکت برق منطقه ای گیلان در 3 بازه زمانی حدود 40 میلیارد تومان پروژه برای شبکه در حال بهره برداری صرف کرده است تصریح کرد: تا به امروز توانستیم یک چهارم یعنی 11 میلیارد تومان از این پروژه ها را در راستای اصلاح شبکه و بالابردن امنیت و کیفیت خدمات به بهره برداری برسانیم.

بلبل آبادی خاطرنشان کرد: بعد از برف سال 96، 80 درصد از برق منطقه متاثر از شرایط جوی بود و طبق بررسی ها شاهد بودیم خروج ترانسفورماتورها در سال 96 نسبت به 95 حدود 94 درصد و بی برقی خطوط انتقال و فوق توزیع نیز 83 درصدی کاهش داشت و میزان انرژی توزیع نشده و خاموشی ها حدود 98 درصد کم شد.

وی با اشاره به ایده شرکت برق منطقه ای گیلان که برای نخستین بار در کشور اجرا شد بیان کرد: از ظرفیت آزاد تجهیزات در حال بهره برداری استفاده حداکثری کردیم و با بکارگیری این ایده موفق شدیم 70 درصد در زمینه استفاده از ظرفیت های مورد نیاز خود در سطح استان گیلان صرفه جویی کنیم و اگر این ایده اجرایی نمی شد در پیک مصرف تابستان امسال با چالش هایی روبه رو بودیم.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان از اضافه شدن 570 مگاولت به ظرفیت انتقال و فوق توزیع این شرکت از ابتدای سال 97 خبر داد و تصریح کرد: این میزان معادل 8.2 درصد از ظرفیت استان گیلان بوده و بیش از 310 میلیارد تومان بار مالی این پروژه ها است.

بلبل آبادی با بیان اینکه در 10 سال گذشته میانگین ظرفیت پست های انتقال استان گیلان 5.3 بود عنوان داشت: هم اکنون این ظرفیت به 8.2 درصد رسیده است همچنین میزان افزایش ظرفیت در بخش فوق توزیع حدود 19 درصد است که 4 برابر متوسط 10 ساله است.

مدیرعامل شرکت گروه پارسیان نیز در این سمینار اظهار داشت: رتبه ایران در طی 40 سال گذشته در زمینه تولید برق از رتبه 38 به 14 جهانی و در خاورمیانه نیز به مقام نخست ارتقا یافته است و هم اکنون 384 مگاوات درون شبکه در حال احداث است که با رشد 4 برابری در چند سال گذشته روبه رو بوده است.

محمد بهزاد با اشاره به تاثیرات تحریم افزود: تحریم ها نه تنها مانع فعالیت و اجرای پروژه ها در صنعت برق نشده است بلکه با تلاش مهندسان و متخصصان ایرانی طرح "نیروگاه ملی" را تا پایان سال ارائه می دهیم و سیستم های dcs برای پست های 63 کیلوولت طراحی شده است و برنامه برای پست های 230 و 400 ولت نیز در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه پست نیروگاهی 230 کیلوولت طی 7 ماه احداث و برقرا شد تصریح کرد: این شرکت نخستین پست اتوماسیون ایران را در کازرون راه اندازی کرد و بیش از ده ها پست dcs را با سازندگان مختلف مانند زیمنس برقرار کرده تا به خودکفایی برسد.

به گزارش تسنیم اهداف پدافند غیرعامل شامل حفاظت از جان مردم، حفاظت از زیرساخت های حیاتی، دفاع بیولوژیک، استمرار خدمات ضروری است و می توان آن را نوعی مکمل دفاع عامل دانست.

سیل، زلزله، تهاجم هوایی و حملات سایبری و اقدامات تروریستی از تهدیدات عرصه پدافند غیرعامل است و آشکار بودن تاسیسات برق و ضعف استانداردهای فنی و وابستگی به نرم افزارهای وارداتی از مشکلات پدافند غیرعامل در صنعت برق است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان