Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر تلاش مجلس برای افزایش تعرفه واردات چای گفت: به منظور افزایش تعرفه چای، بنده از وزیر صمت سؤال کرده و باید در مجلس پاسخ مناسب دهند.

مهرداد لاهوتی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به رویکرد مجلس در خصوص کاهش تعرفه چای در کشور اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی از هر طریقی برای حمایت از تولیدکننده به ویژه چای کاران ورود می کند و افرادی که منافع آن ها درخطر است با انجام کارهایی، تعرفه چای را از ۲۰ درصد به پنج درصد کاهش دادند.

وی یکی از مهم ترین وظایف دولت حمایت از چای کاران دانست و گفت: مجلس با واردات چای با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی مقابل و مالیات بر ارزش افزوده مشکل چای کاران را حل کردیم ولی یک عده سودجو به طریق مختلف یک کار بسیار ناپسند انجام داده و تعرفه واردات چای را کاهش دادند که در این خصوص بنده به رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صمت تذکر جدی دادم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اذعان به اینکه تعیین تعرفه چای بر عهده مجلس شورای اسلامی نیست، تصریح کرد: امسال وضعیت تولید چای رو به رشد بوده و یک قیمت خرید تضمینی مناسب تعیین شده ولی متأسفانه مجلس هیچ نقشی در تعیین تعرفه نداشته و انجام این کار را به دولت سپرده است تا در جهت منافع تولید، تعرفه تعیین کند ولی در این مورد با بی تدبیری مسؤولین مواجه بودیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تلاش مجلس برای افزایش تعرفه واردات چای بیان کرد: در شرایطی که وضعیت تولید چای در کشور خوب است چرا باید با کاهش تعرفه به تولیدکننده صدمه بزند لذا به منظور افزایش تعرفه چای، بنده از وزیر صمت سؤال کرده و باید در مجلس پاسخ مناسب دهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان