Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل کمیته امداد گیلان از ارائه مشاوره های شغلی رایگان و پرداخت تسهیلات اشتغال با نرخ سود اندک به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این نهاد خبر داد و گفت: توانمند سازی خانوارها یکی از مهم ترین اولویت های کمیته امداد محسوب می شود.

عباس اهرابی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت از پرداخت صدقه 6 میلیارد و 289 میلیون و 700 هزار تومانی صدقه توسط مردم خیر و نوع دوست گیلان در نیمه نخست امسال خبر داد و اظهار داشت: در کنار جذب کمک های خیریه، بهبود سطح زندگی و توانمندسازی مددجویان از مهم ترین اولویت های نهاد کمیته امداد گیلان محسوب می شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان ارتقاء سطح زندگی مددجویان کمیته امداد و افزایش درآمدهای آنان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و ایجاد کسب و کار از جمله برنامه هایی است که در راستای توانمندسازی مددجویان در گیلان اجرایی می شود و در جهت افزایش توان اقتصادی آنان مؤثر بوده است.

اهرابی از ارائه آموزش های مشخص قبل از شروع کسب و کار و فعالیت تولیدی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان خبر داد و ابراز داشت: کمیته امداد گیلان در مسیر تحقق بیشتر این هدف با سایر سازمان ها و ادارات کل مرتبط نظیر اداره کل فنی وحرفه ای گیلان توافقنامه هایی را منعقد و اجرایی می کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بخش زیادی از مددجویان کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند اظهار داشت: خدمات بسیار متنوعی در بخش های مختلف برای این دست از مددجویان در نظر گرفته شده است که پرداخت اجاره مسکن، حق بیمه اجتماعی، اهداء جهیزیه و کمک هزینه ازدواج از جمله آن به شمار می آید.

مدیرکل کمیته امداد گیلان پرداخت هزینه درمان و ارائه خدمات آموزشی را از دیگر خدمات ارائه شده این نهاد به مددجویان تحت پوشش اعلام کرد و بیان داشت: حضور همیشگی و پررنگ مردم نوع دوست گیلان از یک سو و مشارکت های فعالانه خیران استان از سوی دیگر به کمیته امداد گیلان در اجرای بهتر اهدافش کمک می کند.

اهرابی برنامه کمیته امداد گیلان پرداخت تسهیلات به زنان سرپرست خانوار را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در جهت افزایش سطح توانمندسازی، علاوه بر کمک های مالی به این دست از مددجویان تحت پوشش، آموزش های رایگان نیز در راستای شغلی که قصد راه اندازی آن دارد ارائه می شود.

وی با تأکید بر اینکه کمیته امداد به تنهایی قادر به شناسایی همه افراد نیازمند جامعه نیست مشارکت و نقش آفرینی مردم و رسانه ها را در این امر لازم و ضروری خواند و عنوان کرد: در صورت شناسایی این افراد یا معرفی از سوی رسانه ها و مردم کمیته امداد بررسی های لازم برای تحت پوشش قرار دادن آنان را آغاز می کند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان ضمن تأکید بر اینکه کمیته امداد با اشراف کامل از وضعیت زندگی افراد تحت حمایت بهترین و بیشترین خدمات را به آنان با توجه به امکانات ارائه می کند افزود: تحت پوشش قرار دادن خانواده های نیازمند و کمک به آنان برای داشتن یک زندگی بهتر بی گمان به افزایش مشارکت های خیران هم نیاز دارد.

اهرابی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به وجود تنگناها و مشکلات اقتصادی حضور و مشارکت مردم در امور خیریه و کمک به نیازمندان کاهش پیدا کرده است یا خیر اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون میزان مشارکت مردم گیلان در امور خیریه نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه به نسبت سنوات گذشته با افزایش روبه رو بوده است.

وی از آمار بسیار بالای میزان مشارکت مردم نوع دوست گیلان در جشن های عید سعید فطر، عید قربان، جشن نیکوکاری و جشن عاطفه های امسال سخن گفت و تصریح کرد: امسال درصد کمک مردم استان به نیازمندان و محرومان تحت پوشش کمیته امداد از طریق پرداخت صدقات نیز با رشد بسیار چشمگیری مواجه بوده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان افزایش بهره گیری از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای نوین جهت دریافت کمک های نقدی خیران را از جمله سیاست های این نهاد خواند و تصریح کرد: مردم با نصب این نرم افزارها بر روی تلفن های همراه خود می توانند به صورت آنی و لحظه ای نسبت به پرداخت وجوه خیریه اقدام کنند.

اهرابی مهم ترین روش های پرداخت غیرحضوری کمک به نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد گیلان را برشمرد و گفت: ارسال عدد یک به سرشماره 8877 و یا شماره گیری کد دستوری #013*8877* از جمله روش هایی هستند که خیران و نیکوکاران استان می توانند از طریق آن ها جهت حمایت از خانواده های محروم یاریگر ما باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان