Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها با بیان اینکه نقاط تاریکی در نحوه کمک بلاعوض ۴۰ هزار میلیارد تومانی این سازمان به بخش تولید وجود دارد گفت: بیشتر تخلفات سازمان هدفمندسازی یارانه ها در بخش یارانه تولید رقم خورده است.

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، ضمن انتقاد از برخی حرف و حدیث ها و اظهاراتی که چند وقت اخیر توسط برخی افراد در مورد عدم وجود تخلف آشکار در سازمان هدفمندسازی یارانه بیان شده اظهار داشت: سهم عمده ای از تخلفات سازمان هدفمندسازی یارانه ها در ماده 8 بخش کمک های بلاعوضش به بخش تولید رقم خورده است.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها ورودی و خروجی مبادلات این سازمان را چیزی در حدود 400 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: پرونده تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه ها از پرونده های بسیار سنگین مجلس در چندسال  اخیر بوده که توسط بنده و با کمک و همراهی یکسری از نمایندگان انجام شد.

کوچکی نژاد بازدیدهای میدانی متعدد از شهرستان ها و استان ها و جمع آوری اطلاعات و مستندات بسیار دقیق در مورد تخلفات سازمان هدفمندسازی یارانه ها را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: اینکه یکی از نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس موضوع تخلفات این سازمان را کلاً رد کرده برای همه ما کاملاً عجیب و سؤال برانگیز است.

نماینده مردم رشت در مجلس از عملکرد ضعیف برخی از وزارتخانه ها در پرداخت وجوه و مبالغ لازم پس از اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها به این سازمان سخن گفت و تصریح کرد: بخشی از این مبالغ توسط تعدادی از وزارتخانه ها به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه ها واریز نشده و اطلاعات و مستندات این قضیه هم کاملاً موجود است.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها با تأکید بر اینکه تخلفات این سازمان پس از بررسی های قضایی برای همه مشخص شده و دیگر قابل انکار نیست گفت: از همکار نماینده که اتفاقاً اقتصاددان هم هست انتظار داشتیم قبل از رد موضوع تخلفات سازمان هدفمندی یارانه ها حداقل پرونده آن را با دقت بیشتری مطالعه می کرد.

وی ارائه گزارشات و تخلفات سازمان هدفمندسازی یارانه ها توسط مرکز پژوهش های مجلس به کمیسیون برنامه و بودجه را مورد اشاره قرار داد و افزود: البته این نماینده همکار در یک مصاحبه ای از صحبت های خود علیه گزارش هیئت تحقیق و تفحص مجلس عقب نشینی کرده است اما انتظار داریم در موارد حساسی نظیر این، نمایندگان بیشتر دقت کنند.

یکی از نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس چند وقت پیش در یک مصاحبه ای با یکی از رسانه ها که اخبار آن در سایت سازمان هدفمندسازی یارانه ها نیز بارگذاری شده است گفته بود که براساس پیگیری های که وی داشته سازمان هدفمندی یارانه ها به درستی به وظایف خود عمل کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان