Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تولید زعفران که طلای سرخ نیز نامیده می شود، فرصتی طلایی برای توسعه اشتغال استان است.

به گزارش ایسنا، علی درجانی در جلسه کشاورزی استان از آغاز برداشت زعفران در استان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود ۱۶۲ کشاورز گیلانی امسال ۵۳ کیلو و ۴۰۰ گرم گل زعفران برداشت کنند.

وی افزود: کشاورزان گیلانی با برداشت این مقدار گل زعفران از زمین های کوهستانی شهرستان های رودسر، املش، رودبار، سیاهکل و تالش ۸۰۰ میلیون تومان درآمد کسب خواهند کرد.

درجانی با بیان اینکه برداشت زعفران تا اواخر آبان ادامه دارد، گفت: زعفران در زمین های مستعد کوهستانی گیلان با ارتفاع ۱۲۰۰ تا ۲۳۰۰ متر از سطح دریا کشت می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه با آزمایش های صورت گرفته زعفران گیلان از زعفران های بسیار مرغوب کشور است، خاطرنشان کرد: رنگ، طعم و بو فاکتور شناسایی زعفران باکیفیت است.

علی درجانی با اشاره به اینکه کشت زعفران فرصتی طلایی برای ایجاد اشتغال و درآمد است، افزود: زعفران یکی از گیاهان دارویی است که اگر با شرایط منطقه ای سازگار باشد با کمترین هزینه، تغییر و تحول اقتصادی محسوسی را برای منطقه ایجاد می کند.

وی به توزیع پیاز زعفران بصورت رایگان بین کشاورزان اشاره کرد و گفت: علاقمندان به کشت زعفران می توانند برای دریافت پیاز زعفران به جهاد کشاورزی شهرستان ها مراجعه کنند.

درجانی با بیان اینکه زعفران برای نخستین بار در سال ۸۷ در گیلان کشت شده است، افزود: مصرف زعفران موجب افزایش ایمنی بدن، افزایش گردش خون، محافظت از سلامت قلب کنترل دیابت، کاهش اضطراب، تقویت قدرت استخوانی، بهبود عملکرد عصب، ضدافسردگی، جلوگیری از سرطان، درمان التهاب و کاهش درد وکاهش اختلالات معده می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان