Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به غیر از مشکلات اقتصادی و نبود اعتبارات لازم، مهم ترین عامل در مسیر اجرای پروژه های ملی خودتحریمی برخی از دستگاه ها است که روند اجرای طرح های عمرانی را کند می کند.

حسن خسته بند با بیان اینکه خودتحریمی روند اجرای برخی از پروژه های عمرانی کشور را کند کرده است اظهار داشت: مانع تراشی های سازمان حفاظت محیط زیست در مسیر اجرای پروژه ملی راه آهن رشت ـ انزلی یکی از مهم ترین نمونه های بارز این نوع خودتحریمی از سوی دستگاه هاست.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این پرسش که وی روند اجرای پروژه راه آهن رشت ـ قزوین را چگونه ارزیابی می کند عنوان کرد: این پروژه به صورت متناوب و تدریجی در حال پیشرفت است و با توجه به مشکلات اعتباری و کمبود مصالح در سطح استان گیلان، مسئولان ذی ربط برای پیشبرد روند اجرایی آن تلاش بسیار خوبی دارند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه روند اجرای پروژه ریلی رشت ـ انزلی با توجه به موانع و مشکلات ایجاد شده اقتصادی قابل قبول است تصریح کرد: امیدواریم وضعیت اقتصادی کشور در آینده بهتر شود و اعتبارات عمرانی لازم که با موافقت دولت نیز مصوب شده برای اجرای این پروژه ملی به موقع تخصیص پیدا کند.

وی همکاری همه دستگاه ها و مسئولان استانی و شهرستانی برای حل مشکل کمبود مصالح پروژه راه آهن رشت ـ انزلی را خواستار شد و اظهار داشت: انتظار داریم همانند سایر دستگاه های اجرایی که برای سرعت گرفتن این پروژه همکاری و مساعدت بسیار خوبی دارند محیط زیست نیز در این میان باعث کند شدن کارها نشود.

خسته بند بهره برداری و افتتاح پروژه ریلی رشت به انزلی تا پایان همین دولت را مطابق با گفته ها و اظهارات مقامات و مسئولان ذی ربط مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر سازمان حفاظت محیط زیست به جای آنکه راه حلی منطقی برای حل مشکلات ایجاد شده پیشنهاد کند بیشتر سرعت اجرای پروژه را گرفته است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه هم اینک در تمام دنیا بسیاری از پروژه های عمرانی بزرگ با مشارکت فعال و همفکری محیط زیست به خوبی اجرایی می شوند افزود: خودتحریمی در شرایط فعلی به هیچ عنوان صلاح نیست و همه دستگاه ها باید به سهم خود در راستای پیشبرد بهتر طرح های عمرانی نقش آفرینی کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در مورد سایر پروژه های عمرانی که هم اینک در شهرستان بندرانزلی در حال اجرا هستند نیز توضیحاتی ارائه داد و تصریح کرد: در سایه کمک و همدلی مسئولان استانی و شهرستانی اغلب طرح های عمرانی ما در حال پیشروی هستند اما انجام کارها به علت مشکلات اعتباری از سرعت لازم برخوردار نیست.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان