Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : دبیر کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون بخشی از اعتبارات و بودجه ای که دولت در بودجه سال ۹۸ برای حوزه بهداشت و درمان مصوب کرده بود تخصیص داده نشده است.

منوچهر جمالی با بیان اینکه مشکلات و تنگناهای اقتصادی بر روی مقدار پرداختی ها و تخصیص اعتبارات سهمیه ای وزارتخانه ها از محل بودجه سال 98 تأثیر منفی گذاشته است اظهار داشت: در حال حاضر بخشی از بودجه مصوب سال 98 دولت هنوز به وزارت بهداشت تخصیص نیافته است.

دبیر کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی از تأخیر در روند پرداخت اعتبارات دولتی از محل بودجه سال 98 به مجموعه وزارت بهداشت خبر داد و عنوان کرد: بر اساس قانون و مصوبه مجلس از محل هدفمندسازی یارانه ها و یک درصد ارزش افزوده باید مبالغی به بخش بهداشت و درمان اختصاص پیدا می کرد.

جمالی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و تنگاهای مالی ناشی از آن بر روی مقدار دریافتی های وزارت بهداشت از محل اعتبارات بودجه سال 98 تأثیر منفی گذاشته است تصریح کرد: البته شرایط این طور نیست که فقط وزارت بهداشت از این موضوع آسیب دیده باشد بلکه بسیاری از وزارتخانه های دیگر نیز با چالش مالی روبه رو هستند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی افزایش سهم اعتبارات وزارت بهداشت و درمان در بودجه سال 98 به نسبت سال ها و سنوات گذشته را یکی از تصمیمات قابل تقدیر دولت خواند و گفت: در کنار افزایش اعتبارات به علت یکسری کمبودهای مالی در دولت هنوز وزارت بهداشت نتوانسته بخشی از سهم مصوب خود را دریافت کند.

وی هزینه کرد بهتر اعتبارات و درآمدها و مدیریت مصرف را دو مؤلفه ای بسیار مهم که در وزارت بهداشت و درمان تا حدود زیادی مغفول مانده است قلمداد کرد و عنوان کرد: با حضور نمکی وزیر بهداشت و تیم کاری وی تدریجاً مشکلات و چالش هایی که این وزارتخانه و سازمان های تابعه با آن روبه رو شده اند در حال حل و فصل است.

دبیر کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه به علت مشکلات اقتصادی، دولت اعتبارات بودجه سال 98 را به صورت اولویت بندی به وزارتخانه ها تخصیص می دهد اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از برنامه هایی که دولت وعده اجرای آن را داده بود مانند اجرای طرح رتبه بندی معلمان عملی نشده است.

جمالی افزایش اعتبارات طرح تحول سلامت که شامل بخش هایی نظیر پرونده الکترونیک، پزشک خانواده، سیستم ارجاع و راهنمای بالینی است را در سال 98 متذکر شد و عنوان کرد: از میان برنامه های یاد شده بحث پرونده الکترونیک سلامت روند بسیار بهتری نسبت به سایر حوزه ها دارد و تاکنون نیز پیشرفت خوبی داشته است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی کاهش حجم مشکلات مردم در بیمارستان ها و ساماندهی بسیاری از مسائل در مراکز درمانی جهت خدمات رسانی بهتر به مردم را مورد تأکید قرار داد و گفت: مشکلات بیمه ها و بدهکاری بیمارستان های کشور به پرسنل، پزشکان و شرکت های خدماتی هنوز حل و فصل نشده است.

وی همدلی تمام مسئولان و مدیران ذی ربط در مجموعه دولت و وزارت بهداشت و درمان را برای برطرف کردن مشکلات ایجاد شده لازم و ضروری اعلام کرد و بیان کرد: امیدواریم سازوکار نحوه هزینه کرد اعتبارات و منابع مالی در مجموعه وزارت بهداشت و درمان نیز روز به روز بهینه تر از قبل شود تا از هدر رفت منابع جلوگیری به عمل آید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان