Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس اتاق اصناف کشور افزایش توان واحدهای صنفی برای جذب نیروی کار در صورت اعطای تسهیلات بانکی را مورد تأکید قرار داد و گفت: واحدهای صنفی برای حل مشکل اشتغال کشور آماده همکاری با هر نهاد و سازمانی هستند.

جلال الدین محمد شکریه اعطای تسهیلات بانکی ارزان قیمت و حمایت در حوزه بیمه تأمین اجتماعی را در افزایش توان اشتغالزایی واحدهای صنفی مؤثر دانست و اظهار داشت: مجموعه اتاق اصناف و واحدهای صنفی برای حل مشکل بیکاری در کشور آماده همکاری با هر نهاد و سازمانی هستند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور ایجاد اشتغال پایدار در کشور را از جمله ویژگی های بسیار بارز واحدهای صنفی تولیدی اعلام کرد و بیان داشت: توان و ظرفیت اتاق اصناف در راستای ایجاد فرصت های شغلی جدید در کشور بر هیچ کسی پوشیده نیست و با اندکی حمایت از این بخش مطمئناً این ظرفیت افزایش چشمگیری پیدا می کند.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان از رایزنی های انجام شده این نهاد با کمیته امداد گیلان در روزهای گذشته نیز خبر داد و عنوان کرد: طبق صحبت های اولیه ای که بین اتاق اصناف و کمیته امداد گیلان رد و بدل شده است به زودی سازوکار و دستورالعمل نحوه همکاری مشترک برای ایجاد فرصت های شغلی جدید اطلاع رسانی می شود.

شکریه با بیان اینکه واحدهای صنفی گیلان در صورت به کارگیری هر کدام از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان می توانند از مزایای تسهیلات بانکی بهره مند شوند تصریح کرد: قرار است هر واحد صنفی به ازای اشتغال هر کدام از مددجویان کمیته امداد گیلان مبلغ 50 میلیون تومان تسهیلات بانکی با سود 4 درصد دریافت کند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور نحوه بازپرداخت این تسهیلات توسط واحدهای صنفی استان گیلان را نیز برشمرد و در تشریح بیشتر این مطلب ابراز داشت: بازپرداخت این تسهیلات 5 ساله است و به مددجویان کمیته امداد در یک قرارداد دو ساله با واحد صنفی تولیدی مورد نظر ضمن اشتغال، خدمات آموزشی ضمن کار نیز ارائه می شود.

وی واحدهای صنفی فعال در حوزه تولید پوشاک را یکی از بهترین حوزه هایی که توان بسیار بالایی در اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد دارند دانست و اظهار داشت: در روزهای آینده احتمالاً نحوه چگونگی همکاری مشترک کمیته امداد گیلان و اتاق اصناف استان برای اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش به طور کامل اطلاع رسانی می شود.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان با تأکید بر اینکه در صورت بازدهی این نیروها، واحدهای صنفی پس از پایان دوره دو ساله باز هم با آنان قرارداد همکاری منعقد می کنند تصریح کرد: اساسی ترین نیاز امروز کشور بحث بیکاری و ایجاد اشتغال است که واحدهای صنفی نشان دادند می توانند در این عرصه کارهای بسیار بزرگی را انجام دهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان