Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس گفت: پروژه های جدید و نیمه تمام استان گیلان باید با کمک بخش خصوصی و واگذاری پروژه ها در سریع ترین زمان تکمیل شده و به بهره برداری برسند.

جبار کوچکی نژاد صبح امروز در جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان با اشاره به ضرورت احیای آب بندان ها اظهار داشت: لازم است که بخش خصوصی و تعاونی ها برای ساماندهی آب بندان های استان مشارکت جدی داشته باشند و از منابع دولتی جدیدی که برای آن در نظر گرفته شد نیز به نحو مطلوب استفاده کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس به توانایی و مشارکت مردم در احیای آب بندان ها اشاره و بیان کرد: در صورت بسترسازی ها و اعطای تسهیلات مناسب، مردم روستاها هم دارای توانایی لازم در احیای آب بندان ها هستند و می توانند در این زمینه مشارکت خوبی داشته باشند چون در گذشته نیز اکثر آب بندان ها توسط مردم به شکل سنتی احیا می شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به لزوم بهره برداری سریع تر پروژه های جدید و نیمه تمام استان گیلان ابراز داشت: برخی پروژه های جدید و نیمه تمام مشخص شده نیز باید با کمک بخش خصوصی و واگذاری پروژه ها در سریع ترین زمان تکمیل شده و به بهره برداری برسند.

حسن خسته بند، نماینده مردم بندرانزلی در مجلس نیز در این نشست با اشاره ضرورت لایروبی و احیای آب بندان ها در زمان مناسب اظهار داشت: در فصل زمستان و یا در زمان نامناسب نباید کف استخرها و آب بندان ها را برهم زد چون ممکن است این اقدامات موجب ناراحتی کشاورزان شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: حدود 4 هزار میلیارد تومان اعتبار ملی برای پروژه های جدید استان ها و پروژه های تبصره 19 در کشور با مشارکت بخش خصوصی اختصاص یافت که سهم استان گیلان از این میزان اعتبار حدود 30 میلیارد تومان است.

محمدعلی محمدی با بیان اینکه اعتبار 30 میلیارد تومان بر اساس پتانسیل های موجود پروژه های تبصره 19 در شهرستان ها توزیع می شود گفت: این اعتبار به پروژه های جدید استان و پروژه های توسعه و مشارکتی تعلق می گیرد و در توزیع اعتبار نیز 2 معیار شاخص جمعیت و محرومیت مناطق در نظر گرفته می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 23 پروژه در 12 شهرستان گیلان برای توزیع اعتبار جدید اولویت بندی شدند خاطرنشان کرد: برای  4 شهرستان املش، صومعه سرا، ماسال و رضوانشهر نیز توزیع اعتبار در نظر گرفته شده اما این 4 شهرستان فعلاً پروژه جدیدی مربوط به تبصره 19 ندارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان افزود: تا پایان پاییز، پروژه های جدید مرتبط با تبصره 19 با همکاری بخش خصوصی برای 4 شهرستان فوق نیز می توان مشخص کرد و از اعتبار ملی برای پروژه های این شهرستان ها نیز هزینه شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان