Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

عضو کمیسیون بودجه تاکید کرد: وزارت نفت با محدود کردن سوخت گیری به نوعی بی سر و صدا سهمیه بندی را آغاز کرده در حالی که در طرح اصلی احیای کارت سوخت، هیچ نوع محدودیت برای دارندگان کارت سوخت لحاظ نشده است.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکلات پیش آمده برای مردم پس از احیای کارت سوخت، گفت: اگرچه استفاده از کارت های سوخت الزامی شده است اما به دلیل عدم اجرای درست و اصولی این قانون و گذشت چند ماه شاهد سوختگیری دارندگان خودرو با کارت سوخت جایگاه داران هستیم و حتی سوخت گیری برای افراد دارای کارت نیز به 20 لیتر محدود شده که این بی نظمی را باید ناشی از عدم اجرای صحیح طرح و برنامه اولیه در این رابطه دانست.

بالا رفتن خطرهای جاده ای و ترافیک با محدود شدن سوخت گیری

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صف های طویل پمپ بنزین ها -به دلیل سوخت گیری چند باره و محدودیت در سوخت گیری- ترافیک و اصراف انرژی را چندین برابر کرده است، افزود: افرادی که از طریق خودرو اشتغال و درآمدزایی دارند نیز با 20لیتر مجاز برای سوخت گیری نه تنها کارشان راه نمی افتد بلکه مجبور شده مسیری طولانی را در روز چند بار طی تا بتوانند به دفعات بیشتر سوخت گیری کنند که این مسئله بالا رفتن خطرهای جاده ای، آلودگی هوا، ترافیک و صف های طویل جایگاه های سوخت را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: در جریان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت دو موضوع سهمیه بندی و تحت شعاع قرار دادن رفاه شهروندان مشکلات متعددی را برای مردم ایجاد کرده است.

لاهوتی تاکید کرد: وزارت نفت با محدود کردن سوخت به نوعی بی سر و صدا سهمیه بندی را آغاز کرده است در حالی که در طرح اصلی احیای کارت سوخت هیچ نوع محدودیت برای دارندگان کارت سوخت لحاظ نشده است.

دولت باید بابت اقدام غیرقانونی محدود کردن سوختگیری پاسخگو باشد

به گفته عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، نمایندگان مجلس موضوع ایجاد محدودیت در هر مرحله سوخت گیری را دنبال می کنند و دولت و وزارت نفت باید بابت مشکلات ایجاد شده در پی این اقدام غیرقانونی پاسخگو باشند./

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان