Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : فرماندار شهرستان رشت گفت: با توجه به حساسیت و حجم مشکلات سراوان رشت در آخرین سفر هیئت دولت به گیلان بالغ بر ۳۱۴ میلیارد تومان برای برطرف شدن مشکلات پسماند این منطقه در نظر گرفته شد.

میرشمس مومنی زاده عصر امروز در جلسه پیگیری و برطرف شدن معضل پسماند منطقه سراوان رشت اظهار داشت: مشکلات پسماند منطقه سراوان رشت مربوط به امروز نیست بلکه این معضل بزرگ 30 ساله است و متاسفانه روز به روز نیز حجم مشکلات آن افزایش می یابد.

فرماندار شهرستان رشت به ضرورت برطرف شدن معضلات پسماند منطقه سراوان در سریع ترین زمان تأکید کرد و افزود: ما در ایجاد مشکلات سراوان مقصر نبوده ایم چون این معضل 30 ساله است و مربوط به امروز نیست اما تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات سراوان انجام می دهیم و از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

مومنی زاده با بیان اینکه مدیران دستگاه های اجرایی مؤظف هستند که در راستای برطرف شدن معضلات سراوان با مردم صادق باشند و از هیچ تلاشی فروگذار نکنند گفت: مدیران نباید فاصله ای بین خود و مردم ایجاد کنند و هنگامی که مردم تلاش مسئولان برای برطرف شدن معضل پسماند سراوان را ببینند اعتمادشان به مسئولان زیاد می شود.

وی افزود: اگر از ابتدا زباله ها در سراوان به صورت بهداشتی و با روشی اصولی و درست دفن می شد و یا حتی راهکار مناسب تری برای آن اندیشیده می شد در آن صورت با این حجم بحران در منطقه سراوان روبه رو نمی شدیم.

فرماندار شهرستان رشت به لزوم بهره گیری از راهکاری درست و اصولی برای حل مشکلات سراوان تأکید کرد و گفت: امروز مهم ترین و اساسی ترین کار حل مشکلات پسماند سراوان است و مسئولان هم حساسیت و اراده لازم برای برطرف کردن مشکلات آن را دارند و در حال تلاش هستند.

وی با تأکید بر اینکه میزان حساسیت ها نسبت به حل معضل سروان بسیار زیاد شده است بیان کرد: در بودجه سال 98 استان گیلان، هزار میلیارد تومان تنها برای برطرف کردن مشکلات پسماند اختصاص یافت و در آخرین سفر هیئت دولت به استان نیز 314 میلیارد تومان برای حل مشکلات پسماند سراوان در نظر گرفته شد.

شهردار رشت نیز در این جلسه با اشاره به سرعت اجرای پروژه تصفیه خانه شیرآبه سراوان رشت اظهار داشت: برای ادامه روند این پروژه یک سری تجهیزات جدید نیاز بود که در حال حاضر خریداری شده و اعتباری نیز برای آن در نظر گرفته شد.

ناصر حاج محمدی با اشاره به فرسودگی تجهیزات و ماشین آلات کارخانه تولید کود آلی رشت خاطرنشان کرد: بسیاری از تجهیزات و ماشین آلات کارخانه کارخانه تولید کود آلی نیز فرسوده بود که عملیات بهسازی آن آغاز شد و هم اکنون ظرفیت دریافت 250 تن زباله را دارد.

شهردار رشت تصریح کرد: عملیات ساخت سوله تخمیر شماره یک کارخانه کود آلی نیز با سرعت در حال انجام است و عملیات ساخت سوله تخمیر شماره 4 نیز با 6 هزار مترمربع در حال انجام است.

به گزارش تسنیم، جمعی از اهالی منطقه سراوان رشت نیز در این جلسه حضور یافته و انتظارات، پیشنهادات و گلایه های خود را در رابطه با مشکلات پسماند سراوان مطرح کردند و خواستار برطرف شدن معضلات این منطقه شدند همچنین همراهی و مشارکت نهادهای نظامی و انتظامی استان برای کاهش معضلات سراوان نیز جزوء خواسته های مردم بود.

مشکلات آلودگی ها و بیماری های عفونی، افزایش جمعیت، افزایش بیماری های خطرناک ناشی از انباشت زباله و مشکلات پیرامون آن در سراوان، پیگیری جدی برای برطرف کردن مشکلات و معضلات این منطقه از جمله گلایه های مردم این منطقه بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان