Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست سال 98، سه طرح با 403 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در گیلان مصوب شده است، گفت: از مدیران دستگاه ها انتظار دارم زمان صدور مجوزها، موافقت های اصولی و پاسخ استعلام ها را به حداقل ممکن برسانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان گیلان با اشاره به اینکه شرایط سخت و دشوار اقتصادی کشورمان، مردم، سرمایه گذاری و اشتغال را تحت تأثیر قرار داده است، افزود: سرمایه گذاری به عنوان یک مولفه مهم اقتصادی در رونق تولید، اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری اثرگذار است.

وی به نقش اثرگذار سرمایه گذاری بخش خصوصی در اسناد بالادستی به ویژه قانون برنامه ششم توسعه اشاره و خاطرنشان کرد: سهم 25.3 درصدی سرمایه گذاری خارجی در تأمین منابع مالی رشد اقتصادی در برنامه ششم توسعه تا سال 1400 موید این امر است.

وی با بیان اینکه استان گیلان در بخش سرمایه گذاری جزء استان های پیشرو و خوب در سطح کشور است، اظهار داشت:  ورود سرمایه گذاران به استان گیلان فارغ از تمهیدات موثر دولت نشانگر تلاش بسیاری از گیلانیان و فعالان اقتصادی چه در داخل و خارج است که دل در گرو توسعه کشور و استان خود دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه آمارها نمایانگر استمرار فعالیت های سرمایه گذاری در استان است، گفت: اگرچه در ششش ماهه نخست سال 98، سه طرح با 403 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در گیلان مصوب ده است اما این میزان قانع کننده نیست و امیدواریم میزان آن تا پایان سال افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از فعالان اقتصادی دنیا به وجود امنیت سرمایه گذاری در ایران اطمینان دارند، افزود: امنیت یکی از مهمترین مولفه های اولویت دار و تأثیرگذار برای سرمایه گذاران است که در 4 دهه نخست پس از پیروزی انقلاب اسلامی فارغ از هشت ساله دفاع مقدس همواره امنیت و ثبات در کشور ما به صورت مستمر وجود داشته و دارد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه برخی فراز و نشیب های اقتصادی و یا ضوابط و مقررات در صدور مجوزها ممکن است برخی از سرمایه گذاران را آزرده خاطر کرده باشد، گفت: باید تلاش شود تا زمینه مشارکت بیشتر سرمایه گذاران را با تسهیل امور فراهم کنیم.

وی فلسفه تأسیس مرکز خدمات سرمایه گذاری را شناسایی ظرفیت های مختلف در تمامی بخشها عنوان کرد و اظهار داشت: پس از شناسایی ظرفیت ها باید با تهیه بسته ها و اولویت بندی آن علاوه بر حل مشکل سرمایه گذاران، میزان اشتغال، افزایش سهم در تولید ناخالص ملی و ثبات اقتصادی را نیز مشخص کنیم.

وی با تأکید بر فعال کردن پنجره واحد برای سرمایه گذاری و عملیاتی کردن آن در جهت پیشرفت جذب سرمایه گذاران خاطرنشان کرد: باید ضمن به روزرسانی شناسایی ظرفیت ها نسبت به عرضه آن به متقاضیان داخلی و خارجی با ابزارهای مختلف به ویژه در بستر فضای مجازی و اینترنتی و دعوت از آنان اقدام کنیم.

دکتر زارع بر ضرورت وجود عزم جدی عمومی در میان مدیران و نیز همراهی مردم در افزایش میزان ورود سرمایه گذاران تأکید و تصریح کرد: در چارچوب قوانین و ضوابط باید از سرمایه گذاران حمایت و شرایط را برای آنان بیش از گذشته تسهیل کنیم.

وی با بیان اینکه برای حمایت از سرمایه گذاران از هر ظرفیتی استفاده می کنیم، افزود: در شرایطی که رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری بر لزوم استفاده از ظرفیت های مختلف برای رونق اقتصادی در جهت ناکارآمدی توطئه های دشمنان تأکید دارند؛ از مدیران دستگاه ها انتظار دارم بیشترین وقت را برای سرمایه گذاران بگذارند و زمان صدور مجوزها، موافقت های اصولی و پاسخ استعلام ها را به حداقل ممکن برسانند.

 رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تصریح کرد: مدیران برای حل مشکل سرمایه گذاران باید آستین بالا بزنند و احتمال شایعات و گمانه زنی ها نباید در اراده مدیران دولتی برای خدمات رسانی به سرمایه گذاران خللی وارد کند.

وی گفت: ظرفیت های خوبی در کنار نعمت های خدادادی همچون منطقه آزاد انزلی در استان گیلان وجود دارد که می تواند شرایط بهتری را برای سرمایه گذاران با جذابیت های مختلف رقم بزند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان