Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده رشت در مجلس با اشاره به اینکه در گذشته صنعت نساجی گیلان سرآمد و قطب کشور بود، گفت: واردات بی رویه علت تعطیلی صنعت نساجی گیلان بود.

جبار کوچکی نژاد عصر پنجشنبه در اختتامیه نخستین اجلاس ملی کارآفرینی مد، پوشاک و نساجی در تالار مرکزی رشت با اشاره به تلاش های بسیاری برای برگزاری این اجلاس انجام شده است، اظهار کرد: امیدواریم این اجلاس بر فعالیت های اجتماعی طراحان نیز اثرگذار باشد.

وی به ظرفیت های متنوع در حوزه مد استان گیلان اشاره و با بیان اینکه در بخش های تالش، قاسم آباد و گالش تنوع بسیاری در این زمینه وجود دارد، افزود: گیلانیان جز شیک پوش ترین افراد در کشور بوده و در این میان زنان گیلانی در این زمینه بسیار هنرمند هستند.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه قبل از جنگ اقتصادی دشمن ما شاهد هجمه های فرهنگی علیه نظام بودیم، تصریح کرد: اکثر تهاجمات فرهنگی نیز از همین مد آغاز شده است.

وی با اشاره به عدم طراحی پوشاک خاص متناسب با نوع فعالیت و مجالس در ایران، افزود: متاسفانه در ایران در حوزه های اجتماعی و فردی دارای لباس و پوشاک خاصی نیستیم در حالی که در اروپا و حتی همین آسیا و آفریقا برای هر مناسبت و هر جایگاه اجتماعی و فردی لباس خاص طراحی و پوشیده می شود.

نماینده رشت در مجلس با بیان اینکه انتقال فرهنگ باید با ظرافت انجام شود، گفت: ایران به ویژه استان گیلان دارای فرهنگ غنی است که می توانیم از این فرهنگ در حوزه مد و لباس بیش از گذشته بهره مند شویم.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه گیلان در حوزه نساجی در گذشته سرآمد و قطب کشور بود، تصریح کرد: متاسفانه در سال های اخیر حال صنعت نساجی گیلان به دلیل واردات بی رویه خوب نبوده و تعطیل شده است.

وی در ادامه تأکید کرد: امروز خوشبختانه به واسطه تحریم زمینه رونق و حرکت دوباره چرخه های صنعت نساجی استان گیلان فراهم شده است.

نماینده رشت در مجلس افزود: امیدواریم نمایندگان مجلس در حوزه قانون گذاری، شما طراحان در طراحی و تولید و سازمان ها و نهادهای تشویقی و ترغیبی با تعامل اقدامات خوبی در حوزه مد و لباس و صنعت نساجی شاهد باشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان