Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کمیته امداد کشور گفت: اشتغال در کنار مسکن، گام اصلی توانمندسازی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد است و امسال در برنامه داریم تا پایان سال ۱۷۰ هزار اشتغال ایجاد کنیم.

مرتضی بختیاری، در مراسم افتتاح همزمان یک هزار واحد مسکن مددجویی در تولم شهر صومعه سرا ضمن قدردانی از مشارکت خیران، گفت: همواره دولت و سازمان برنامه و بودجه و همچنین سپاه پاسداران در بحث کمک به مددجویان پشتیبان ما بوده اند تا بتوانیم قدم های موثری را در جهت رفاه حال این بزرگواران برداریم.

وی افزود: یکی از مولفه های توانمندسازی مددجویان بعد از اشتغال، مسکن است. دغدغه مسکن در توانمندسازی عزیزان تحت پوشش بسیار مورد تاکید است.

رئیس کمیته امداد بیان کرد: امروز علاوه بر اینکه هزار واحد مسکن با هزینه ای بالغ بر ۴۳ میلیارد تومان در اختیار مددجویان قرار می گیرد، بیش از ۳۵۰۰ مورد هم تعمیرات مسکن مددجویی انجام گرفته است.

بختیاری ادامه داد: جهت کمک به اشتغالزایی مددجویان، پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شد تا ۷۰ هزار اشتغال برای کمیته امداد و ۳۰ هزار اشتغال برای بهزیستی ایجاد شود.

رئیس کمیته امداد کشور گفت: در سال ۹۶، کمیته امداد ۱۷۰ هزار اشتغال ایجاد کرد، سال گذشته همزمان با دومین سال اجرای برنامه ۱۴۸ هزار اشتغال ایجاد کرد و بر اساس آمارها یک سوم اشتغال کشور توسط کمیته امداد تحقق یافته است.

وی تصریح کرد: امسال هم در برنامه داریم تا ۱۷۰ هزار اشتغال ایجاد کنیم؛ تاکنون ۶۳ هزار اشتغال ایجاد شده، حدود چهار هزار میلیارد تومان طرح در بانک ها دارم که فرآیند پرداخت تسهیلات را طی می کنند.

بختیاری بیان کرد: اشتغال در کنار مسکن، گام اصلی توانمندسازی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد است؛ از رئیس سازمان برنامه و بودجه تقاضا داریم با توجه به اینکه در حال تدوین لایحه بودجه سال ۹۹ هستند، همین حمایت را از کمیته امداد داشته باشند.

رئیس کمیته امداد گفت: براساس آمار ۲۳ سال گذشته تا پایان سال ۹۷، ۷۰۰ هزار خانواده که اشتغال یافته بودند از تحت پوشش کمیته امداد خارج شدند و این باعث شد که سالانه دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به نفع بیت المال شد.

وی ادامه داد: در نشستی که با مدیران بانک ها داشتیم اعلام کردند که مددجویان کمیته امداد خوش حساب ترین مشتریان بانک ها در باز پرداخت تسهیلات بوده اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان