Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : فرماندار شهرستان رشت گفت: تکریم مردم، ارتقاء سلامت اداری و ارائه خدمات به مردم در کنار موضوع مهم حجاب و عفاف از مصادیق اولویت دار امر به معروف در دستگاه های اجرایی است.

میرشمس مومنی زاده پیش از ظهر امروز در جلسه شورای امر به معروف شهرستان رشت اظهار داشت: امر به معروف فریضه دینی است که در آن به خوبی ها امر و از بدی ها در تمام حوزه ها نهی می کنند و ستاد امر به معروف در کشورمان از جایگاه قانونی برخوردار است.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه ستاد امر به معروف صرفاً یک امر مذهبی نبوده بلکه از جایگاه قانونی محکم برخوردار است گفت: سیاست گذاری و تلاش در جهت گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و ساماندهی و نظارت بر عملکرد دستگاه های دولتی و مردم از وظایف این شورا در راستای وظایف قانونی محوله به آن است.

وی ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با چگونگی امر به معروف تصریح کرد: هدف ما صرفاً برخوردهای سلبی و انتظامی نیست بلکه بایستی مطابق با قانون و در مسیر ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر که اثرات بسیار خوبی در حوزه های مختلف برجای خواهد گذاشت حرکت کنیم.

مومنی زاده یکی از حوزه های تأثیرگذار در رابطه با امر به معروف را دستگاه های اجرایی دانست و بیان کرد: اگر مردم به امر به معروف به عنوان یک وظیفه دینی عمل می کنند، مدیران اجرایی یک وظیفه مضاعف قانونی نیز در این راستا دارند و باید در جهت فرهنگ سازی پیشرو باشند و تلاش کنند.

فرماندار شهرستان رشت با تأکید بر بررسی و رفع موانع موجود در حوزه امر به معروف افزود: تکریم مردم، انضباط مالی و اداری، وجدان کاری، رعایت حقوق شهروندی، ارتقاء سلامت اداری و ارائه خدمات به مردم در کنار موضوع مهم حجاب و عفاف از مصادیق اولویت دار امر به معروف در دستگاه های اجرایی است.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی شهرستان رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: مزاحمت برای نوامیس در جایگاه چهارم آسیب های اجتماعی شهرستان رشت بوده و طبق بررسی ها نوع پوشش و آرایش بانوان عامل اصلی این اتفاق است و مزاحمان نیز در رنج سنی 16 تا 24 سال هستند.

حمید مجتبی زاده بیان کرد: عدم نظارت دانشگاه ها بر نوع پوشش لباس دانشجویان باعث شده است نتوانیم دانشجو بودن برخی را تشخیص دهیم و با وجود دستورالعمل پوشش در دانشگاه ها هیچگونه کنترلی از سوی مسئولان مربوطه در دانشگاه انجام نمی شود.

وی با اشاره به آسیب سریال های خانگی تصریح کرد: به طور مثال سریال مانکن که چند وقتی است از شبکه خانگی پخش می شود بین جوانان و نوجوانان تبدیل به الگو شده و 80 درصد نوجوانان از پوشش بازیگران این سریال الگوبرداری می کنند درحالیکه این سریال ها مجوز وزارت ارشاد نیز دارند.

مجتبی زاده به جریان کشف حجاب یک زن در سواحل گیلان اشاره کرد و افزود: آن زن در دفاع از خودش گفته بود چرا جلوی اختلاس را نمی گیرید و این نشان دهنده عدم تفکیک موضوعات توسط برخی از افراد است و باید در این راستا روشنگری شود .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان