Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه دولت در اجرای قانون تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریسی مدام سنگ اندازی می کند گفت: مهلت قانونی دولت بری اصلاح آیین نامه اجرایی استخدامی نیرو های حق التدریس امروز به پایان رسید.

ولی داداشی از پایان مهلت دولت برای اصلاح آیین نامه اجرایی استخدامی نیرو های حق التدریس خبر داد و اظهار داشت: مهلت وزیر آموزش و پرورش برای ارجاع این آئین نامه به دولت و اصلاح آن امروز تمام شد بنابراین وی در صورت عدم اصلاحات لازمه باید در صحن علنی مجلس جهت پاسخگویی حاضر شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به خاطر سئوال وی به وزیر آموزش و پرورش جهت اصلاح آئین نامه اجرایی جذب این نیروها 2 هفته مهلت داده بود عنوان کرد: طبق تبصره 10 ماده 17 سه گروه نهضتی، شرکتی، مربیان پیش دبستانی که تا سال 91 کار کردند باید تبدیل وضعیت شوند.

داداشی از کمبود معلم در مدارس سطح کشور و فراهم بودن امکان جذب معلمان شرکتی، نهضتی و مربیان پیش دبستانی سخن گفت و تصریح کرد: امروز در کشور کلاس های خالی بدون معلم مشاهده می شود بنابراین انتظار می رفت دولت نیز از ظرفیت نیروهای نهضتی، شرکتی، مربیان پیش دبستانی به عنوان حق التدریسی استفاده کند.

وی جذب معلمان شرکتی، نهضتی و مربیان پیش دبستانی در آموزش و پرورش توسط دولت مطابق با قانون برنامه ششم توسعه را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: دولت به جای اجرای قانون سال گذشته تعدادی از نیروهای پیش دبستانی و شرکتی را حذف کرد و امسال نیز به وسیله یک آئین نامه قصد فرار کردن و عدم اجرای قانون را دارند.

نماینده مردم آستارا در مجلس با بیان اینکه دولت برای عدم جذب این نیروها یک اشکال قانونی را مطرح کرده و مدعی است نیروهای پیش دبستانی و شرکتی باید از دولت فیش حقوقی داشته باشند افزود: بر اساس همین سنگ اندازی های غیرقانونی دولت، آموزش و پرورش تمام ابلاغیه های صادر شده امسال برای این نیروها را لغو کرد.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس از پیگیری های خود و قول مساعد وزیر آموزش و پرورش برای اصلاح آئین نامه اجرایی استخدامی نیرو های حق التدریس در مدت یک هفته سخن گفت و ابراز داشت: با توجه به اینکه مهلت وزیر برای انجام این کار امروز به پایان می رسد امیدواریم وعده های وی برای اصلاح آئین نامه در دولت تحقق پیدا کرده باشد.

داداشی تضاد و تناقص آشکار آیین نامه اجرایی استخدامی نیرو های حق التدریس با قانون را بار دیگر مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه دولت همیشه با اجرای این بخش از قانون مشکل داشته است عنوان کرد: مسأله فیش حقوقی و یا برگزاری آزمون در حقیقت بهانه تراشی های دولت است تا از زیر بار اجرای قانون مصوب مجلس فرار کند.

وی ادعای دولت مبنی بر اینکه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، نهضتی و پیش دبستانی بار مالی زیادی دارد را کاملاً رد کرد و با اشاره به اینکه ردیف اعتباری لازم برای آن توسط مجلس مشخص شده تصریح کرد: اگر همچنان دولت از قانون تمکین نکند وزیر آموزش و پرورش به زودی باید در صحن علنی مجلس جهت پاسخگویی به نمایندگان حاضر شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس از درخواست خود به وزیر کشور جهت ارتقاء سطح شهرداری آستارا نیز سخن گفت و در تشریح این مطلب ابراز داشت: چند وقت پیش بنده درخواستی از وزیر کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها برای انجام این کار داشتم که البته با موافقت وزیر کشور هم اکنون درجه شهرداری آستارا به 8 ارتقاء پیدا کرد.

داداشی در مورد مهم ترین مزیت ها و کارکردهای ارتقاء درجه شهرداری آستارا مواردی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: تأمین امکانات و تجهیزات در سطحی بالاتر، تخصیص اعتبارات و بودجه بیشتر و مواردی از این دست از جمله مزیت هایی است که شهرداری آستارا پس از ارتقاء درجه خود به نحو بیشتری می تواند از آن بهره مند شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان