Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس اتاق اصناف کشور گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده فعلی به مدت ۱۱ سال است که به صورت آزمایشی در حال اجرا ست و امیدواریم امسال با تدوین و تصویب لایحه جدید بالاخره از این وضعیت آزمون و خطا خارج شود.

جلال الدین محمد شکریه با بیان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده فعلی به مدت 11 سال است که به صورت آزمایشی در حال اجرا است اظهار داشت: امیدواریم امسال با همت دولت و مجلس طرح مالیات بر ارزش افزوده از این بلاتکلیفی 11 ساله خارج شده و به صورت قانون در کشور اجرایی شود.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور در پاسخ به این پرسش که آیا در مسیر تدوین و بررسی لایحه بودجه در دولت و مجلس از ظرفیت اصناف و اتاق های تابعه استفاده شده است یا خیر عنوان کرد: کارشناسان اتاق اصناف طبق دعوتی که شده بودند در جلسات کمیسیون اقتصادی مجلس شرکت کردند و امیدواریم این حضور مثمرثمر واقع شود.

شکریه با اشاره به اینکه اتاق اصناف کشور توسط کارشناسان خبره دغدغه های خود را در مسیر بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده به صورت روشن و شفاف بیان کرده است تصریح کرد: ما نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را در جلسات تشریح کردیم اما اینکه این دغدغه ها در قانون جدید لحاظ می شود یا خیر باید منتظر روزهای آینده باشیم.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان شرایط پیچیده اقتصادی روز و اعمال تحریم های سخت علیه کشورمان را دو مقوله بسیار مهمی که در مسیر تدوین قانون مالیات بر ارزش افزوده باید به آن توجه ویژه شود خواند و گفت: امید داریم خروجی تمامی این بحث ها و جلسات کارشناسی به تصویب یک قانون عملیاتی و تسهیل کننده در حوزه تولید ختم شود.

وی قفل نکردن تولید و اشتغال از یک سو و کمک به تحقق شعار رونق تولید را مهم ترین خواسته اصناف از قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده دانست و افزود: مالیات بر ارزش افزوده مزایایی بسیاری دارد که کارکردهای آن در عرصه اقتصاد، تولید و اشتغال تنها در صورت یک کار کارشناسی دقیق و با در نظر گرفتن تمام جوانب قابل مشاهده است.

شکریه تغییرات نرخ ارز و نوسانات بسیار شدید آن را یادآور شد و با بیان اینکه به موجب آن فشار سنگینی بر واحدهای صنفی کشور در ماه های گذشته وارد شده است عنوان کرد: تنش های اقتصادی به علت تغییرات فراوان نرخ ارز در حال حاضر کاهش پیدا کرده و شرایط عمومی جامعه و بازار هم اکنون به سمت ثبات و آرامش پیش رفته است.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور تحقق 9 میلیون اشتغال در کشور بدون هیچ حمایت دولتی را از ویژگی های منحصر به فرد اصناف اعلام کرد و گفت: سهم معدن از تولید ناخالص داخلی کمتر از یک درصد، سهم کشاورزی با همه حمایت ها 11 درصد و سهم صنعت 13 درصد بوده اما سهم اصناف در این بخش بدون هیچ حمایتی به 18 درصد رسیده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان