Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : در حال حاضر یکی از مهم ترین نگرانی های مردم گیلان تغییرات قیمت کالاها و کرایه خودروها پس از افزایش نرخ بنزین است که لازم است نظارت بر توزیع کالاهای اساسی تشدید شود.

مسئولان ملی و استانی اعلام کردند که افزایش نرخ بنزین روی قیمت تمام شده کالاها تأثیر زیادی ندارد و نظارت بر توزیع کالاها تشدید می شود اما باز یکی از مهم ترین نگرانی های مردم گیلان تغییرات قیمت کالاها و کرایه خودروها پس از افزایش نرخ بنزین است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار با اعلام اینکه هیچ گونه مشکل و کمبودی در حوزه تأمین کالاهای اساسی مردم وجود ندارد گفت: انبارها و شرکت های پخش گیلان نیز در حوزه تامین و توزیع کالاهای اساسی هیچ گونه مشکلی نداشته و برای 6 ماه آینده نیز ذخیره مازاد دارند.

فرهاد دلق پوش با اشاره به اینکه تأمین و توزیع کالاها بر اساس نیاز مردم انجام می شود ابراز داشت: افزایش قیمت بنزین تأثیری روی تولید نخواهد داشت و برای نظارت در بخش حمل و نقل نیز کمیته مشخصی در استان تشکیل شده تا مردم در این حوزه نیز مشکلی نداشته باشند.

 

وی با تأکید بر افزایش نظارت ها گفت: با توجه به اینکه ممکن است با افزایش خودسرانه نرخ کالا توسط برخی اشخاص روبه رو باشیم در این راستا اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی استان و سایر دستگاه های ذی ربط نظارت ها را افزایش می دهند و با متخلفان برخورد کرده چون افزایش غیرقانونی نرخ کالاها پذیرفتنی نیست.

منصور انصاری، مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان نیز در این جلسه با اشاره به برخورد جدی با کسانی که اقدام به گران فروشی کنند گفت: ممکن است گروهی فرصت طلب به بهانه افزایش قیمت بنزین اقدام به گران فروشی کرده و نرخ کالاها را به صورت غیرقانونی افزایش دهند که در این راستا پیگیری های لازم را انجام می دهیم.

محمدرضا نازک کار، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه افزایش سوخت بر هزینه های حمل و نقل عمومی تأثیری نمی گذارد اظهار داشت: در حال حاضر هیچ گونه افزایش کرایه در حمل و نقل عمومی وجود ندارد و هیچ شرکتی حق افزایش کرایه را ندارد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: در بخش حمل و نقل نیز جلسات کارشناسی در ستادهای تخصصی وزارت کشور تشکیل شده است و برای رانندگانی که دارای شناسنامه فعالیت در آژانس ها و موسسات کرایه اتومبیل هستند، تصمیمات لازم اتخاذ می شود.

جلال الدین محمد شکریه خاطرنشان کرد: خودروهایی که در اختیار شرکت های پخش هستند نیز از سوخت گازوئیل و گاز استفاده می کنند اما جلسات کارشناسی برای خودروهایی که از سوخت بنزین استفاده می کنند تشکیل می شود و مقدار سوخت مورد نیاز برای آنها در نظر گرفته می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان