Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: افزایش نرخ بنزین بر روی تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم اثر ندارد بنابراین افزایش غیرقانونی نرخ کالاها به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار گیلان با بیان اینکه افزایش نرخ بنزین هیچ تأثیری در هزینه کالاهای اساسی ندارد اظهار داشت: افزایش نرخ بنزین براساس تصمیم گیری سران قوا بوده و برای اجرای آن انتظار داریم که همه مدیران، مسئولان، نیروهای مسلح و مردم همراهی کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه افزایش نرخ بنزین در راستای اصلاح قیمت بنزین و اجرای طرح حمایت معیشتی انجام شده است گفت: منابع حاصل از افزایش نرخ بنزین برای مردم هزینه می شود همچنین درآمد حاصل از امر مذکور برای مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و دهک های پایین هزینه می شود.

زارع با اشاره به اینکه هیچ مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد افزود: دولت با وجود داشتن مجوز قانونی در 6 ماه گذشته، تنها دو بار نسبت به اصلاح قیمت بنزین اقدام کرده و هم اکنون این طرح بر اساس تصمیم گیری سران قوا اجرا شده است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه بیش از 60 میلیون ایرانی از طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین بهره مند می شوند بیان داشت: مرحله نخست واریزی های مربوط به طرح حمایتی فوق حداکثر تا 10 روز آینده انجام می شود.

وی با اشاره به لزوم افزایش نظارت ها برای برخورد با کسانی که اقدام به افزایش غیرقانونی قیمت کالاها می کنند گفت: برای جلوگیری از افزایش غیرقانونی قیمت کالاها، نظارت های دقیق بر بازار اِعمال می شود و مردم نیز در صورت مشاهده تخلف می توانند گزارش های خود را به سامانه 124 ارائه دهند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه در تأمین کالاهای اساسی مردم مشکلی وجود ندارد ابراز داشت: طبق گزارشات ارائه شده و اعلام مراجع قانونی در حال حاضر هیچ مشکلی بابت تأمین کالاهای اساسی مردم وجود ندارد.

زارع با تأکید بر حفظ منافع ملی و مردم گفت: اجازه نمی دهیم که برخی افزاد به بهانه افزایش نرخ بنزین، اقدام به افزایش نرخ کالاها کنند و باعث نگرانی مردم شوند از این رو دستگاه های نظارتی باید نظارت ها را افزایش داده و نتایج برخوردها و پیگیری ها را نیز به مردم اطلاع دهند.

استاندار گیلان با اشاره به نرخ کرایه ها در بخش حمل و نقل عمومی افزود: در بخش حمل و نقل نیز تصمیمات لازم در همه حوزه ها از جمله آژانس ها، سرویس مدارس، وانت بارها و تاکسی های اینترنتی گرفته می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان