Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به اینکه ۴۰۰ ناشر با عرضه ۷۶ هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب در پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان حضور دارند، گفت: گیلان جزو ۱۰ استان کشور در حوزه انتشار است.

فیروز فاضلی پیش از ظهر یکشنبه در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان در رشت با اشاره به جایگاه کتاب، اظهار کرد: هر اندیشه ای باید به متن مورد مفاهمه تبدیل شود.

وی با بیان اینکه این متن یا نوشتار، گفتار، زبان بدن، ادا و اشاره است، افزود: زمان مفید مطالعه ۱۳ دقیقه است. همین که توانسته ایم این میزان مطالعه را حفظ کنیم زحمت کشیده ایم.

وی تصریح کرد: هر چیزی که به متن تبدیل می شود تاثیرات آن بیشتر است.

فاضلی از شرکت ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور در ۲۰۳ غرفه و ۷۶ هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب در پانزدهمین نمایشگاه کتاب خبر داد و ادامه داد: از این تعداد ۳۴ ناشر گیلانی هستند که کتاب ها را با ۳۰ درصد به علاقه مندان عرضه می کنند.

وی با بیان اینکه گیلان جزو ۱۰ استان کشور در حوزه انتشار است که تمام مراحل انتشار کتاب در خود استان انجام می شود، گفت: در شش ماه نخست امسال نیز ۴۶۶ کتاب منتشر شده که از این تعداد ۴۲۵ عنوان جزو کتاب های تالیف است.

مدیر ارشاد گیلان با اشاره به اینکه نمایشگاه پانزدهم گیلان با حضور یک تعاونی نشر از آذربایجان وجهه بین المللی گرفته است، اظهار کرد: در گیلان انتقال فرهنگ به نحو احسنت انجام شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان