Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان بر ضرورت فراهم سازی تقویت اعتماد عمومی با انجام فعالیت های مستمر نظارتی و پایش دقیق بازار تأکید کرد و گفت: رسیدگی فوری و قاطع به تخلفات ناشی از افزایش قیمت کالاها با بهانه اصلاح نرخ سوخت، در سریع ترین زمان و حتی در محل وقوع تخلف صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان گیلان با قدردانی صمیمانه از مردم هوشمند و موقع شناس گیلان به سبب همکاری مناسب در اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و حضور منسجم در اجتماع بزرگ مردمی روز گذشته افزود: مردم ما نشان دادند که به صورت پیوسته بر آرمان های انقلاب اسلامی و تبعیت از رهبر معظم انقلاب ایستاده اند و همواره می کوشند از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران صیانت کنند و در اجرای طرح ها و برنامه ها اگر در تنگناهایی هم قرار بگیرند، هرگز زمینه سوء استفاده دشمنان مردم و نظام را فراهم نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم با همکاری هایی که دارند، این مسئولیت را برای ما سنگین تر کردند و باید بیشتر از گذشته با همتی مضاعف نسبت به چاره جویی برای رفع دغدغه های آحاد جامعه که به سبب اجرای طرح سهمیه بندی سوخت و اصلاح قیمت بنزین صورت گرفته گام برداریم تا در نرخ سایر اقلام و خدمات ارائه شده که نیاز روزانه آنهاست، تغییری صورت نگیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: یکی از اصلی ترین وظایف مسئولان در این مسیر، تقویت اعتماد عمومی با انجام فعالیت های مستمر نظارتی و نیز پایش دقیق بازار برای جلوگیری از سوء استفاده افرادی است که در چنین هنگامه ای، منافع عمومی را هدف گرفته اند.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار استان تأکید کردم؛ انتظارم از نهادهای مسئول این است که رسیدگی فوری و قاطع به تخلفات ناشی از افزایش قیمت کالاها با بهانه اصلاح نرخ سوخت، در سریع ترین زمان و حتی در محل وقوع تخلف، صورت گیرد.

استاندار گیلان بر ضرورت تقویت اعتمادسازی و اطمینان مردم با بازرسی های مستمر به ویژه رسیدگی به شکایت ها از طریق سامانه های اعلام شده و پیگیری دقیق تأکید کرد و گفت: اطلاع رسانی های لازم نیز در این ارتباط صورت گیرد تا مردم بدانند در تأمین کالاهای اساسی و استراتژیک و وجود اجناس در بازار نگرانی وجود ندارد.

وی افزود: سیاست نظارت دقیق و بازرسی متعدد از تولیدکنندگان، خرده فروشان و عمده فروشان همچنان با قوت استمرار داشته باشد تا هیچگونه نگرانی و اضطراب به مردم منتقل نشود.

دکتر زارع به اعلام شرکت فرآورده های نفتی مبنی بر ماندگاری سهمیه در کارت های سوخت تا شش ماه اشاره کرد و گفت: باید با اطمینان بخشی به مردم، آنان را دچار تشویش و اضطراب  نکنیم و این ثبات و آرامش ایجاد شده در جامعه، قطعاً در روزهای آتی بیشتر خواهد شد.

وی بر لزوم اجرای دقیق و سریع تصمیم های گرفته شده در ستاد تنظیم بازار استانی و شهرستانی تأکید کرد و افزود: اعتقادم براین است هرچه نظارت ها بیشتر شود اثرات بهتری را در جامعه شاهد خواهیم بود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تمام تلاش ها در راستای تقویت اعتماد عمومی و کاهش دغدغه های مردم است، گفت: عمده مانور این روزهای رسانه های معاند بعد از اجرای طرح سهمیه بندی سوخت، ایجاد التهاب، نارضایتی و القاء نابسامانی در بازار و کمبود کالاها و تغییر نرخ هاست که خوشبختانه مردم می دانند از نظر تأمین کالاهای اساسی کمترین مشکلی وجود ندارد.

وی با تأکید بر اطلاع رسانی اقدامات صورت گرفته به مردم خاطرنشان کرد: یکی از نتایج ارزشمند اعتماد مردم گیلان، آرامشی است که در استان بویژه طی روزهای اخیر شاهد هستیم.

استاندار گیلان افزود: انتظار دارم صدا و سیما، رسانه ها، تشکل های مردم نهاد و روابط عمومی دستگاه ها موارد را به صورت دقیق به مردم منعکس کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان