Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه دشمنان به صورت منسجم در حال برنامه چینی بر علیه کشورمان هستند گفت: بصیرت و آگاهی مردم توطئه دشمنان قسم خورده نظام را خنثی کرد.

محمد حسین قربانی مردم را به فرموده امام راحل رکن اساسی و اصلی جمهوری اسلامی ایران دانست و با بیان اینکه مسئولان باید با مردم به صورت شفاف سخن بگویند اظهار داشت: بصیرت و آگاهی مردم نقشه دشمنان قسم خورده نظام را که به صورت بسیار منسجم در حال توطئه چینی هستند خنثی کرد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد: دشمن قصد دارد از هر فرصتی علیه ایران اسلامی استفاده کرده و به اصطلاح برای این مقابله گری از هر کاهی کوهی بزرگ بسازد؛ در حقیقت آنان تلاش دارند از کم توجهی مسئولان برای کشور هزینه درست کنند به همین علت همواره مترصد رسیدن فرصتی برای اجرای نقشه های خود هستند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس تصریح کرد: خوشحالیم که مردم بسیار آگاه و بابصیرت کشورمان اشتباه ما تصمیم سازان و تصمیم گیران را به حساب نظام جمهوری اسلامی نمی گذارند و این به عقیده بنده به عنوان نماینده ملت حرکتی بسیار قشنگ و هوشمندانه است  اما در کنار تمام این موضوعات اعتقاد دارم که باید صدای مردم را شنید.

قربانی جدا شدن صف مردم از اخلال گران را مورد اشاره قرار داد و گفت: این حرکت هوشمندانه مردم جای بسی تشکر و قدردانی دارد از سوی دیگر آن چه که در این شرایط موجبات اقناع و تسکین مردم را فراهم کرده و به باز گرداندن فضای جامعه به سمت آرامش کمک شایان توجهی می کند اطمینان دهی به مردم در مورد اجرای دقیق طرح است.

وی با بیان اینکه مردم نگران تکرار قضیه هدفمندی یارانه ها هستند افزود: چالش های طرح هدفمندسازی یارانه ها و مشکلاتی که در خلال اجرای آن پدید آمده در اذهان مردم باقی مانده است بنابراین مردم نگرانند منابع و درآمدهای حاصل از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین مانند منابع حاصل از طرح هدفمندسازی یارانه ها به انحراف کشیده شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: همانطور که دولت در روزهای گذشته قول داده، مجلس نیز برای همکاری با دولت جهت اجرای درست طرح اصلاح و افزایش قیمت بنزین آماده است تا به این ترتیب تمام منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به صورت صد در صدی به نیازمندان جامعه، دهک های آسیب پذیر و طبقه ضعیف برسد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس ابراز داشت: جدای از این موارد انتظار داریم همه دستگاه های مرتبط نظیر قوه قضائیه و دولت کمک کنند تا افزایش قیمت بنزین تأثیری روی نرخ سایر کالاها به ویژه اقلام اساسی سبد خانوار نگذارد و  از طرف دیگر در مورد تشدید نظارت ها باید به روش های مختلف در سطح جامعه و مردم اطمینان خاطر ایجاد شود.

قربانی آگاهی دادن به مردم از روش های مختلف را ضروری خواند و گفت: در این زمینه همه ما رسالت و تکلیف داریم و از مجلس گرفته تا رسانه ها، صدا و سیما و به ویژه خود دولت به عنوان مجری طرح باید برای شفاف سازی ابعاد اجرای طرح افزایش قیمت بنزین و نحوه محاسبه و واریز مستمر درآمدهای آن به حساب مردم تلاش کنند.

وی حرف زدن با مردم و اقناع افکار عمومی را قبل از اجرای این طرح مورد تأکید قرار داد و افزود: تصمیم جهت اجرای طرح افزایش قیمت بنزین تصمیمی ملی و در قالب و چهارچوب های قانونی بوده است اما به عقیده بنده در درجه نخست و قبل از انجام هر کاری در این زمینه باید بسترهای لازم آن در سطح جامعه توسط دولت فراهم می شد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس اصل نظام را مبتنی بر شفافیت خواند و تصریح کرد: در حال حاضر باید اهمیت این کار برای مردم به خوبی توضیح داده شده و ابعاد آن تبیین شود تا آحاد جامعه بدانند که اگر قرار است از دهک های آسیب پذیر و ضعیف حمایتی به عمل آید برای انجام این هدف راهی به غیر از اصلاح و افزایش قیمت بنزین نداریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان