Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اعلام حمایت از برنامه های توسعه محور منطقه آزاد انزلی، گفت: انتظار دارم تکمیل پروژه های دریایی ، بندری و راه آهن از سوی این منطقه و با همکاری همه دستگاه ها و نهادها، مجدانه پیگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل منطقه آزاد انزلی با تبریک سالروز تشکیل بسیج به فرمان امام راحل بیان داشت: بسیج نهادی کاملا مردمی ست که در صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی موثر بوده است.

وی اظهار داشت: بی شک سازمان منطقه آزاد انزلی توانسته همچون سایر دستگاه ها و ارکان دولت در راستای تحقق اهداف و برنامه های دولت تدبیر و امید و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با برنامه ریزی و تلاش مستمر برای دستیابی به برنامه های پنج ساله و سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور گام های موثری  بردارد و همه ساله شتاب مناسبی داشته است.

وی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذاری توسط این بخش را یکی از مهمترین و در عین حال کاربردی ترین رویکردهای دولت در مناطق آزاد خواند و گفت: رئیس جمهوری در سفر به استان گیلان هم به این موضوع و ضرورت استمرار آن اشاره کردند.

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت های خوب منطقه آزاد که موجب رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار شده، تصریح کرد: حمایت های صورت گرفته از فعالان اقتصادی منطقه آزاد با ارائه بسته های حمایتی و تشویقی و نیز معافیت قانونی موجب افزایش گرایش سرمایه گذاران به فعالیت های اقتصادی در این منطقه شده است.

وی ماحصل حمایت های دولت در منطقه آزاد انزلی را فعالیت بیش از ۲۰۰ واحد صنعتی  تولیدی با ظرفیت اشتغال بالغ بر 20هزار نفر مشغول دانست و افزود: افزایش ظرفیت اشتغال زایی در کنار سایر مزیت های فعالیت های صنعتی و تولیدی به توسعه گیلان کمک می کند.

نماینده عالی دولت بیان کرد:حمایت های صورت گرفته در منطقه آزاد انزلی موجب شده تا افرادی که پیش تر واردکننده بودند با تغییر رویکرد ، امروز در جایگاه تولیدکننده فعالیت کنند .

وی همچنین به اقدامات صورت گرفته در حوزه گردشگری منطقه آزاد انزلی اشاره کرد که با استقبال خوبی مواجه شده و علاوه بر افزایش ظرفیت میزبانی مسافران در ایام مختلف ، رونق اقتصادی و رشد میزان اشتغال را به همراه آورده است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: به یقین منطقه آزاد انزلی در رشد اقتصادی ، توسعه همه جانبه و تجارت ملی و منطقه ای اثرگذار است و می تواند به عنوان تنها منطقه آزاد شمال کشور کانون توسعه در محورهای متعددی باشد.

وی ضمن تقدیر از تلاش های شش ساله رضا مسرور در کسوت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ،انتصاب مدیرعامل جدید این سازمان را تبریک گفت و افزود:از مدیرعامل جدید انتظار دارم با برنامه های محوری ،اولویت بندی و تلاش مجدانه و مستمر بتواند  انتظارات مردم،رییس جمهوری و ما را که از جمله آن احداث خط راه آهن تعهدی منطقه آزاد ، تکمیل پروژه های دریایی و بندری و نیز سرمایه گذاری بیشتر است،را عملی کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان