Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با بیان اینکه مسؤولان مراقب افزایش قیمت ها باشید، گفت: هیچ چیز نباید بهانه ای برای افزایش قیمت ها باشد و نگذارید فریاد مردم رنجدیده بلند شود.

آیت الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی این هفته  نماز جمعه رشت در مصلی این شهر با بیان اینکه در سال ۴۷ سازمان ملل، سازمانی که هیچ به در ملت ها نخورد،  فلسطین را به دو قسم تقسیم کرد، گفت: تاکنون که از عمر سازمان ملل می گذرد، جز ابراز تأسف رفتار دیگری از آن ها ندیدیم چراکه سازمان ملل ابزاری برای استکبار جهانی است.

ویی با ابراز تعجب از تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از مدت ها، آن هم در زمان حوادث اخیر ایران، گفت: این تشکیل جلسه نیز نوش دارو بعد از مرگ سهراب است، چراکه این جلسه در زمانی که آتش بیاران معرکه در حوادث اخیر به جان و مال مردم تعدی می کردند، تشکیل شد.

خطیب جمعه رشت با ابراز تأسف از اینکه با توجه به وجود شورای عالی انقلاب فرهنگی، بسیاری از مسائل فرهنگی مغفول مانده، بیان کرد: من نمی دانم کی باید در زمینه حجاب و عفاف، به صورت مؤثر قدمی جدی برداشته شود .

وی با اشاره به سخن یکی از مسؤولان سیاست خارجه ایران، مبنی بر اینکه تحریم های جدید، دستاورد برجام بوده است، تصریح کرد: وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه ای گفت، اگر ایران به برجامِ نوشته شده برنگردد، ما از مکانیزم ماشه استفاده می کنیم، این سخن، باج خواهی بین المللی است، آن ها قرون وسطایی فکر کرده و می خواهند از برخورد کذایی و "هویچ و چماق " در برابر مردم ایران بهره ببرند.

 امام جمعه رشت با بیان اینکه مردم ایران را نمی شناسند یا می شناسند و سرشان را مثل کبک به زیر برف کرده اند، گفت: این ادبیات در دنیای سیاست باعث تعجب بوده و گویندگان آن، نیاز به مهدکودک و پیش دبستانی داشته چراکه الفبای سیاست را نمی دانند.

فلاحتی با بیان اینکه آمریکا دوران افول موریانه ای خود را طی می کند، گفت: مطرح کردن مذاکره ای جدید با ایران، همانا نفس مصنوعی امریکاست، آگاهان و ناآگاهان داخلی بدانند، مذاکره دیگر از نگاه مسئولان و مردم یک تزویر و خدعه بوده و ثمر دیگری برای ایران ندارد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه از رجال سیاسی خواهش می کنیم که سراغ قراردادهایی مثل CFT و دیگر معاهدات نروند، خاطرنشان کرد: ما ۴۰ سال شاهد خنجر از پشت زنی های اروپاییان بودیم، این سخن فرانسه برای ما کافی نیست؟! لذا انتخابات پیش روی، مسئله بزرگ است که باید به آن توجه کرد.

فلاحتی با تأکید بر پاسخگویی و تشریح عملکرد نمایندگان فعلی مجلس در راستای فعالیت خود به عنوان وکلای مردم، تصریح کرد: نمایندگان باید با صراحت پاسخ دهند که برای کارآفرینی جوانان، گرانی و تورم، عمل در راستای اهداف رهبری، عملکرد حوزه انتخابی خود برای مردم چه کرده اند، باید مردم بدانند وکلای آن ها چه کسانی هستند و دنبال چه فعالیت هایی هستند؟!

وی با بیان اینکه مطالب ما درباره مجلس مؤید خفتگی مجلس نیست چراکه حتماً کارهایی نیز انجام شده است، خاطرنشان کرد: مردم حق دارند بدانند، وکلای مجلس در این سال ها چه عملکردی داشته و چه کارهایی به نفع مردم انجام داده اند.

وی با اشاره به حمله اراذل واوباش به کنسولگری ایران در عراق در شب ۶ آذر، بیان کرد: برخی از اراذل اوباش مستحق اعدام اند چراکه به جنگ با نظام اسلامی آمده اند؛ البته دولت عراق از ایران عذرخواهی کرده و حساب ملت عراق را از این اراذل جدا کردند.

خطیب جمعه رشت خطاب به مسؤولان گفت: تکرار می کنم؛ مسؤولان مراقب افزایش قیمت ها باشید هیچ چیز نباید بهانه ای برای افزایش قیمت ها باشد و نگذارید فریاد مردم رنجدیده بلند شود.

فلاحتی با اشاره به دو مقوله تشویق و تنبیه در نظام تربیتی اسلام اظهار کرد: تشویق فرد در راستای توجه به مسائل تربیتی، باید در راستای عمل فرد صورت بگیرد نه جایگاه وی در مسائل اجتماعی.

وی با اشاره به تأثیر تشویق در جمع گفت: فرزند و متربی با تشویق در جمع و البته  به اندازه، برای انجام دوباره کار نیک ترغیب می شود.

وی با اشاره به شهادت میرزا کوچک عزیز گیلانی، بیان کرد: میرزا کوچک تنها افتخار گیلان و ایران نبود بلکه افتخاری برای جهان اسلام و ملت آزاده دنیا است چراکه آزادانه به مبارزه با طاغوت پرداخت.

فلاحتی با بیان اینکه میرزا کوچک یک روحانی متعبد حوزوی بود گفت: کاش عکس های ملبس به لباس روحانی، میرزا کوچک را نیز پخش کنیم تا این افراد لیبرال منش، این روحانی متعبد را به نفع خود تصرف نکنند.

به گزارش فارس گروه سرود "یاوران مهدی "متشکل از دانشجویان فوق لیسانس و پزشکانی که در حال خدمت سربازی در نیروی دریایی هستند بین دو نماز سرود "وحدت " را با توجه به حوادث اخیر در ایران نواختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان