Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رودسر و املش در مجلس می گوید در شرایط تحریمی، منابع بانک ها و سرمایه گذاران داخلی بهترین ابزار برای تسریع و تکمیل پروژه های اقتصادی و عمرانی در کشور است.

اسدالله عباسی با اشاره به کاهش سرمایه گذاری ها در کشور اظهار کرد: منابع خارجی برای سرمایه گذاری در ایران به دلیل تحریم های ظالمانه بسیار محدود است.

وی با بیان اینکه نباید با اتکا به سرمایه گذار خارجی اقتصاد کشور را محدود کرد، افزود: شرکت های خارجی آماده سرمایه گذاری در ایران، فقط در کشور حاضر می شوند و وقت تلف می کنند و به دلیل فشارهای خارجی و تبعاتی که برایشان به جهت ارتباط با ایران وارد می شود پا به فرار می گذارند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سهم قابل توجهی از سرمایه گذاری در کشور می تواند از منابع داخلی باشد، گفت: باید از سرمایه های موجود نظیر بانک ها و سرمایه گذاران داخلی در جهت فعال کردن بخش های تولیدی و عمرانی کشور بهره گرفت.

عباسی با اشاره به لایحه بودجه سال آینده کشور بیان کرد: باید در بودجه سال آینده کشور سهم گیلان به صورت ویژه تر دیده شود تا کمبودهای استان طی چند سال اخیر جبران گردد.

وی با اشاره به ظرفیت کم نظیر منابع بانکی در توسعه اقتصادی و سرعت بخشی به پروژه های عمرانی تصریح کرد: باید بانک ها برای رونق تولید و اشتغال پای کار باشند و بهترین راه برای توسعه اشتغال و سرمایه گذاری در شرایط فعلی همکاری بانک های داخلی با بخش خصوصی است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر کشور با منابع داخلی اداره می شود و نقش سرمایه گذاران خارجی کم است، گفت: در حال حاضر سرمایه گذاری در بخش خصوصی توسط داخلی ها انجام می شود اما لازم است برای پویاتر شدن سرمایه گذاری ها زمینه برای آن ها محیا تر شود.

عباسی با تأکید بر تسهیل سرمایه گذاری در کشور و بهبود قوانین و آیین نامه ها در پی  آن، گفت: در حال حاضر بسیاری از سرمایه داران حاضر به سرمایه گذاری منابع خود در داخل کشور هستند اما بروکراسی های زائد موجب می شود رغبت سرمایه گذار کاهش پیدا کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان