Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان آستانه اشرفیه از تولید ۱۱ هزار ۱۴۱ تن پیله بادام زمینی خشک در آستانه اشرفیه برداشت شد.

حمیدرضا سلیمانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در آستانه اشرفیه با بیان اینکه کشت بادام در آستانه اشرفیه، دارای اهمیت بسیار زیادی است، اظهار کرد: بادام آستانه به دلیل وجود خاک حاصل خیز یکی از باکیفیت ترین بادام ها در کشور است که سالانه اشتغال زیادی برای جوانان ایجاد می کند.

وی با اشاره به میزان زمین زیر کشت بادام در آستانه اشرفیه، گفت: امسال دو هزار و ۵۶۷ هکتار زمین زیر کشت بادام رفته که ۱۱ هزار و ۱۴۱ تن پیله خشک بادام زمینی برداشت شده است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان آستانه اشرفیه با اذعان به اینکه نیمی از پیله های خشک بادام در این شهرستان به مغز تبدیل می شود، تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار در هر هکتار هزار و ۲۰۰ تن پیله تر و ۴ هزار و ۳۴۰ تن پیله خشک به دست می آید که خوشبختانه نیمی از پیله خشک به مغز تبدیل می شود.

وی با اشاره به کشت بادام زمینی در اکثر روستاهای آستانه اشرفیه گفت:  اوایل اردیبهشت زمان کشت و اواسط شهریورماه برداشت بادام در این منطقه آغاز می شود و بادام زمینی در روستاهایی به مانند کورکاء، نقره ده، تمچال، پرکاپشت مهدیخانی، خوشکاروندان کشت می شود.

سلیمانی لازمه استفاده صحیح از بادام را بهره مندی دیگر محصولات آن دانست و بیان کرد: از بادام می توان محصولاتی به مانند کره، روغن و بادام سوخته تولید کرد که قطعاً درآمد بسیار زیادی برای بادام کاران ایجاد می کند ضمن اینکه قیمت هر کیلوگرم بادام زمینی بین ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان فروخته می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان