Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانش نامه انقلاب اسلامی پاسخ میرزاکوچک به مقامات انگلیسی را مورد اشاره قرار داد و گفت: وی گفت راه من با دشمنان دین و کشور یکی نیست و عزت، شرافت و ایمان خود را نفروخت.

حجت الاسلام والمسلمین سیدحمید روحانی در مراسم گرامی داشت شهید میرزاکوچک جنگلی در مسجد خمیران زاهدان رشت اظهار داشت: قرآن انسان ها را به 2 دسته شامل کسانی که ولی آنها خداست و کسانی که طاغوت را به سرپرستی قبول می کنند تقسیم می کند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانش نامه انقلاب اسلامی گفت: کسانی که خدا را به عنوان ولی خود برمی گزینند در کنار مردم هستند و برای آنها دلسوزی می کنند و پیامبر(ص) نیز همواره اینگونه عمل می کردند و حتی نسبت به گمراهان نیز رئوف بودند.

وی با بیان اینکه مؤمنان عزت طلب هستند تصریح کرد: افراد باایمان همواره به دنبال کسب عزت هستند زیرا اسلام به انسان اجازه نمی دهد که زبون باشند همچنین این افراد دربرابر زور و فشار تسلیم ناپذیر هستند و در این راه هر نوع سختی را تحمل می کنند.

روحانی با اشاره به اینکه مؤمنان از ستمگران و ظالمان بیزارند خاطرنشان کرد: دیگر ویژگی افراد باایمان خستگی ناپذیر بودن آنان است و این مقاومت باعث می شود که راه سعادت و عزت به روی آنها باز شود.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانش نامه انقلاب اسلامی با بیان اینکه افراد باایمان انقلابی هستند گفت: سکوت در برابر ظالمان بزرگ ترین گناه است و یکی از بزرگ ترین ویژگی انسان های موحد این است که روحیه جهاد و سلحشوری دارند و سازش کار نیستند.

وی با اشاره به نقاط مشترک زندگی انسان های موحد و با ایمان افزود: شخصیت های برجسته ای همچون امام(ره) و میرزاکوچک جنگلی ویژگی های مشترکی همچون جهاد برای مردم و مقاومت در برابر ظالمان دارند و تحت هیچ شرایطی حاضر به سازش با دشمن نشدند.

روحانی میرزا کوچک جنگلی را یاور کشاورزان مظلوم و بی پناه دانست و ابراز داشت: این شهید با عده ای مبارز به جنگل رفتند و پس از مدتی که مجروح شد دشمنان به او پیشنهاد دادند که با محمدعلی شاه همکاری کند اما وی مرگ را به تسلیم شدن ترجیح داد.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانش نامه انقلاب اسلامی پاسخ میرزاکوچک به مقامات انگلیسی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: وی گفت راه من با دشمنان دین و کشور یکی نیست و عزت، شرافت و ایمان خود را نفروخت.

وی با بیان اینکه میرزاکوچک در ابتدای کار خود اتحاد اسلامی تشکیل داد تصریح کرد: وی در راه مبارزه با وجود تنها بودن و خیانت عده ای از نزدیکان مقاومت کرد و این ویژگی کسانی است که خدا را به عنوان ولی برگزیدند.

روحانی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این جلسات شناخت و پیروی از راه شهیدان است بیان داشت: راه، فکر و قلم شهدا می تواند انسان ها را از سستی و بی تفاوتی نجات دهد و بایستی زندگینامه شهدایی مانند میرزاکوچک برای نسل جدید گفته شود.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانش نامه انقلاب اسلامی تأکید کرد: طاغوت و پیروانش از مردم جدا هستند و در تاریخ نیز هنگامی که افرادی مانند معاویه سفره های رنگین برپا می کردند امام علی(ع) به یاری مستمندان می شتافت.

وی با بیان اینکه اهل طاغوت سازش کار، تسلیم پذیر و قدرت طلب هستند ابراز داشت: علت نابود شدن مصدق توسط آمریکا این بود که وی وطن پرست بود و حاضر نشد در همه عرصه ها با آمریکایی ها همکاری کند.

روحانی با اشاره به اینکه اهل طاغوت همواره تلاش می کنند خود را موجه جلوه دهند خاطرنشان کرد: این افراد با سوءاستفاده از افراد خوب برای خود آبرو می خرند و به تعبیر قرآن از حیوان نیز بدتر هستند و امروز نیز کسانی در کشور هستند که ملت را به خاک سیاه کشاندند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان