Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه تحجر، بازگشت به عقب و روشنفکری حوزه های علمیه را تهدید می کند، گفت: مقابله با علما، ولایت فقیه و روحانیت بخش اعظم چالش آمریکا با ایران است.

حجت الاسلام علی سعیدی پیش از ظهر دوشنبه در یادواره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۲ شهید طلبه و روحانی در مصلای امام خمینی(ره) رشت با اشاره به پایه گذاری نهضت جنگل توسط روحانی شهید شیخ یونس (میرزا کوچک جنگلی)، اظهار کرد: از جمله ویژگی های نهضت جنگل گرایش اسلامی و ولایت دینی، مبارزه با استبداد داخلی و نقش پررنگ در حوادث مهم کشوری بود.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه از جمله حربه های دشمن نفوذ بر حوزه های علمیه و مساجد است، افزود: ایجاد جریان مرجعیت و تشیع انگلیسی و پشتیبانی همه جانبه از وهابیت از دیگر اقدامات دشمن برای نفوذ در روحانیت اسلامی است.

وی با اشاره به جایگاه و نقش روحانیت در طول تاریخ اسلام، گفت: صیانت از ائمه اطهار در طول بیش از هزار سال جهاد و مبارزه با مستکبران بخشی دیگر از اقدامات روحانیت است.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به نقش و تعامل علما با مردم، تصریح کرد: بیشترین تعامل مردم نسبت به  مسئولان ارتباط مستقیم با ائمه جمعه است. ائمه جمعه باید از حقوق مردم دفاع و مطالبات آنها را از طریق تریبون های نماز به گوش سایر مسئولان جامعه برسانند.

وی علما را چالشی برای استکبار عنوان کرد و با اشاره به نقش علما در انقلاب اسلامی، بیان کرد: چالش آمریکا با روسیه و چین نظامی و مقابله با علما، ولایت فقیه و روحانیت بخش اعظمی از چالش آمریکا با ایران است.

وی ادامه داد: دشمن از طریق موضوع سکولاریسم اعتقادی، سیاسی و اجتماعی بدنبال جدایی دین از حاکمیت است .

سعیدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، روحانیت و علما با روحیه جهاد و استکبار ستیزی خود منافع آمریکا را به خطر انداخته و سبب به زانو درآمدن امریکا در عرصه جهانی شده است، افزود: تمام بنگاه های جاسوسی دنیا با صرف هزینه های میلیاردی علما و روحانیت را مورد هدف قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب از حوزه ها برخواسته است، ادامه داد: عده ای معتقدند که انقلاب تنها مربوط به یک برهه زمانی مشخص در گذشته است و بدنبال تغییر محاسبه در قبال امریکا هستند در صورتیکه امریکا در طول چهل سال انقلاب با تمام قوا برای ضربه به انقلاب اسلامی اقدام کرده است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه امروز بدنبال تمدن سازی دینی هستیم، افزود: مهم ترین واجبی که امروز در پیش رو داریم انتخاب یک مجلس و دولت انقلابی برای مقابله با استکبار جهانی است.

وی تصریح کرد: مجلس و دولت انقلابی که هم طراز با ولایت فقیه باشند می توانند در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قوه قضاییه و سایر دستگاه ها برای رفع مشکلات و توسعه نظام انقلاب اسلامی اقدام کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان