Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صمت گیلان گفت: گیلان در بخش صنایع سلولزی از قطب های مهم کشور محسوب می شود که اشتغالزایی بالایی نیز به همراه دارد.

فرهاد دلق پوش در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه بازدید خبرنگاران از واحدهای صنعتی موجب انعکاس درست خبر در خصوص وضعیت بخش صنعت استان می شود، گفت: رسانه ها در تحرک امید واحدهای تولیدی نقش موثری دارند.

وی افزود: علیرغم فشارهای تحریم خوشبختانه بخش تولید و صنعت استان رو به جلو است.

دلق پوش با بیان اینکه برای ما مهم است که ظرفیت های سرشار گیلان شناسایی شوند، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین سرمایه های بخش صنعت استان سرمایه های انسانی به خصوص صاحبان واحدهای تولیدی هستند که در این شرایط خاص اشتغال زایی می کنند و به تولید خود رونق می بخشند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال بالاترین عبادت و کارآفرینان قابل تکریم هستند به همین دلیل نباید از هیچ حمایت و کمکی نسبت به تولیدکنندکان که موتور محرکه  اقتصاد کشور هستند، دریغ کنیم.

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به بازدید خبرنگاران استان از صنایع سلولزی رشت تصریح کرد: این صنایع توانسته اند چرخه مهمی از جمله بازیافت و تامین نیاز بخش های کشور را به خوبی مدیریت کنند.

وی افزود: گیلان قطب صنعت سلولزی کشور محسوب می شود و همانطور که امروز توسط اصحاب رسانه بازدید شد برای اولین بار در کشور، کارتن هفت لایه در این واحد شهر صنعتی رشت تولید می شود.

 دلق پوش با بیان اینکه این واحدها علاوه بر تامین نیازهای داخل، به تولید کالاهای صادراتی نیز می پردازند، گفت: فعالیت چنین صنایعی در گیلان نشان از توانمندی گیلان در این بخش از صنعت است.

رئیس سازمان صمت گیلان تاکید کرد: همه تلاش ما این است این بخش از صنعت استان مورد حمایت موثر قرار بگیرد و برای تحقق این امر نیازمند هم افزایی برای ظرفیت افزایی هستیم تا سرنوشت خوبی را هدفگذاری کنیم.

دلق پوش با اشاره به اینکه برای تامین مواد اولیه صنایع سلولزی که چوب است برنامه ریزی کرده ایم تا روستاییان در زمین های بلااستفاده به زراعت چوب بپردازند اظهار کرد: با اجرای این امر، صنعت سلولزی در بخش کشاورزی می تواند تحول خوبی ایجاد کند.

وی با اشاره به توسعه کشت صنعتی چوب در گیلان، خاطرنشان کرد: به زودی تولید محصولات صنایع سلولزی به پنج میلیون مترمکعب می رسد و برای تسهیل در انجام این امور لازم است همه دستگاهها مربوطه همکاری داشته باشند.

رئیس سازمان صمت گیلان، تلاش در جهت تسهیل تولید و رونق محصولات سلولزی را از سیاست های سازمان صمت استان عنوان کرد و گفت: امیداریم با استقبال مدیران دستگاه های اجرایی شاهد پویایی روز افزون در صنایع سلولزی باشیم.

وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت های مناسبی که در گیلان وجود دارد،  می توانیم در تولید برخی از محصولات صنعتی به اندازه بسیاری از کشورهای صنعتی رو به جلو گام برداریم.

دلق پوش با تاکید بر اینکه خواست صاحبان صنعتی توجه و حمایت از تولید است، ادامه داد: سال گذشته بیش از ۳۵۷ واحد صنعتی احیا شدند و از نظر تعداد واحدهای پرداخت تسهیلات رتبه هفتم کشور از آن استان ما است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در گیلان بحران صنعتی نداریم و  رو به جلو در حال حرکت هستیم.

دلق پوش تصریح کرد: در حال حاضر رصد می کنیم تا واحدهایی که دچار مشکل شده اند هر چه سریعتر رفع موانع صورت گیرد.

وی گفت: گیلان در بخش سرمایه گذاری صنعتی رتبه خوبی دارد و خوشبختانه سرمایه گذاران قوی با اشتغال بالا متقاضی فعالیت در استان هستند و با جذب آنها خواهیم توانست به اشتغال استان کمک شایانی کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان