Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمارستان ها باید بر اساس سطح بندی و نیاز منطقه ساخته شود، گفت: تلاش برخی مسئولان برای ساخت بیمارستان بر اساس نیاز واقعی نیست.

محمد حسین قربانی در گفت وگو با در رابطه با صحبت های اخیر وزیر بهداشت، درمان مبنی بر اینکه تخت های بیمارستانی با فشار برخی مسئولان، در برخی شهرها و مناطق اضافه شده است که مقرون به صرفه و اقتصادی نیست، گفت: زیرساخت های کشور باید بر اساس استراتژی ساخته شود، بخصوص در حوزه بهداشت ودرمان و ساخت بیمارستان ها  باید به سطح بندی توجه کرد و باید بررسی شود که آیا سطح بندی اجازه ساخت بیمارستان و یا اضافه کردن تخت بیمارستانی را می دهد.

بیمارستان ها باید بر اساس نیاز منطقه ساخته شود

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه بیمارستان ها باید بر اساس نیاز منطقه ساخته شود، افزود:اگر سطح بندی اجازه ساخت بیمارستانی را نداد، نه تنها صرفه اقتصادی نخواهد داشت بلکه در آینده نیز تعطیل شده و یا تغییر کاربری می دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مجموعه وزارت بهداشت باید به فرآیند ساخت بیمارستان ها و زیرساخت های خدمات درمانی با دقت نظارت کنند، تاکید کرد: اکثر نمایندگان مردم در مجلس و مسئولان کشور، تخصصی در حوزه بهداشت ندارند و تنها براساس افکار عمومی مردم درخواست بیمارستان می کنند، در حالی که این موضوع سیاست های کلان حوزه بهداشت ودرمان کشور است که می تواند به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری اشاره کند که اساس سطح بندی باید در زیرساخت ها رعایت شود.

قربانی ادامه داد: در حال حاضر بیمارستان هایی در شهرهای زیر 20 الی 30 هزار نفر ساخته شده است که در طول 5 سال حتی یک عمل جراحی هم در اتاق عمل تجهیز شده آن انجام نشده و یک بستری ندارند، ادامه این روند موجب هدر رفتن سرمایه های ملی می شود و صحبت های وزیر بهداشت و درمان نیز در این خصوص بسیار درست است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی از مسئولان کشور به دلیل فشارهای مردم و افکارعمومی برای ساخت بیمارستان تلاش می کنند، خاطرنشان کرد: باید واقعیت ها را برای مردم بیان کنیم./

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان