Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2
گیلانیان : کارخانه کاشی خزر گیلان پس از چهار سال تعطیلی امروز با حضور مردم و مسؤولان و پرسنل و کارگران زحمتکش این کارخانه مجددا راه اندازی شد.

کارخانه کاشی خزر با بیش از ۲۴ سال سابقه یکی از پیشگامان صنعت تولید کاشی در کشور است.

این کارخانه در سال ۱۳۶۱ تأسیس شد و از سال ۱۳۶۸ شروع به تولید کرد، زمینه اصلی فعالیت کارخانه تولید انواع کاشی دیواری و کاشی تزئینی و میزان تولید روزانه کارخانه، پیش از طرح توسعه روزانه ۱۰ هزار مترمربع بوده که در این زمان برای بیش از ۳۰۰ نفر پرسنل به طور مستقیم شغل ایجادشده بود.

کارخانه بزرگ کاشی خزر، از سال ۱۳۸۳ تا سال ۱۳۹۲ بیش از ۶ سال به عنوان واحد برتر تولیدی انتخاب شده بود.

باپشتکار مهندسین دلسوز و سرمایه گذاری عظیم این کارخانه که از بهمن ماه سال ۹۴ تعطیل شده بود، امروز مجدداً پس از چهار سال تعطیلی به چرخه تولید بازگشت و نور امید را در بین صنعتگران استان و کارگران و پرسنل زحمتکش این کارخانه بزرگ و مردم گیلان زنده کرد.

کاشی خزر به عنوان یک برند شاخص و پرتجربه در تولید کاشی و سرامیک با مدرن ترین تجهیزات تولیدی با همکاری مسئولان سرمایه گذاران و سعه صدر کارکنان و پرسنلی که مدتی بیکار شده بودند جانی دوباره گرفت و صدای چرخش ماشین های تولیدی این کارخانه دل کارگران و مردم این استان را شاد کرد.

مدیرعامل جدید کارخانه کاشی خزر به علل مختلف تعطیلی کارخانه در سال ۹۴ اشاره می کند که در زمان تعطیلی بیش از ۳۸۰ نیروی فعال داشت.

با راه اندازی مجدد این کارخانه بزرگ در استان گیلان و آغاز فعالیت کارخانه کاشی خزر ۱ پس از چند ماه از فعالیت کارخانه کاشی خزر ۲ تعداد زیادی نیرو نیز جذب این کارخانه شدند و به گفته حسن صابری برای جوانان و مهندسان بیشتری اشتغال زایی می شود که این امر یکی از موهبت های راه اندازی مجدد این کارخانه بزرگ در گیلان است.

بنابر گفته های مدیرعامل جدید کارخانه کاشی خزر از هفته آینده با اضافه شدن ١٠٠ نفر پرسنل جدید کارخانه کاشی خزر ۲ با ۲۰۰ نفر پرسنل فعالیت جدی خود را آغاز می کند.

سایت دوم این کارخانه یعنی کاشی خزر ۲ که امروز رسماً افتتاح و راه اندازی می شود حدود ۲۰۰ پرسنل دارد که بنابر اظهارات صابری در یک ماه و نیم آینده سایت بعدی، کارخانه کاشی خزر ۱ نیز با پرسنل جدید و قدیمی فعال می شود.

با احتساب نیروهای ستادی و پشتیبانی حدود ٤٥٠ نفر نیروی کار مشغول به فعالیت در این کارخانه بزرگ خواهند شد و ظرفیت تولید کاشی کف روزانه ۱۵ هزار و کاشی دیوار حدود ۴۰ هزار متر مربع می شود.

با توجه به تعاملات موجود حتی می توان برای صادرات محصولات کاشی خزر به کشور روسیه و احیای بازار این شرکت نیز اقدام کرد.

کارخانه کاشی خزر که یکی از قطب های صنعت کاشی کشور محسوب می شود با تسخیر بازارهای ملی و بین المللی از جایگاه منحصربه فردی برخوردار بود و مدتی در مسیر سایر کارخانه های بنام کشور همچون فرش گیلان، پوشش و رشت الکتریک قرارگرفته بود، امروز خوشبختانه باهمت مسؤولان امر و سعه صدر پرسنل و کارگران زحمت کش این کارخانه دوباره روی پای خود ایستاد تا چرخ تولید صنعت گیلان باز هم بچرخد و اشتغال برای جوانان و مردم غیور گیلان امیدی واهی و دست نیافتنی نباشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان