Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه هیئت های اجرایی این مسؤولیت را به درستی انجام دهند، گفت: نکند هیئت های اجرایی تصمیمات را به گردن شورای نگهبان بیندازند، نکند فرافکنی کرده و هرچه بشود بگویند شورای نگهبان رد کرده، کاری نکنید که مردم به شورای نگهبان بدبین شوند.

آیت الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه رشت در مصلی این شهر با تأکید بر دقت عمل هیئت های اجرایی انتخابات مجلس اظهار کرد: به ستادها و هیئت های اجرایی می گویم که آبروی افرادی که خود را برای انتخابات آماده می کنند حفظ کنید و دلیل رد صلاحیت ها را به مردم نگویید مگر اینکه خودشان بخواهند چراکه آبروی مردم از کعبه بالاتر است.

وی با تأکید بر اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات تصریح کرد: با توجه به اهمیت حضور حداکثری مردم، نکند حضور افراد انقلابی و مؤمن را فدای حضور حداکثری کنید، نکند برنامه را جوری تعبیه کنید که هرکسی بدون داشتن ویژگی های اساسی بتواند وارد این میدان شود.

امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم دقت نظر هیئت های اجرایی بیان کرد: هیئت های اجرایی این مسؤولیت را به درستی انجام دهند؛ نکند آن را به گردن شورای نگهبان بیندازند، نکند فرافکنی کرده و هرچه بشود بگویند شورای نگهبان رد کرده، کاری نکنید که مردم به شورای نگهبان بدبین شوند.

وی با تشریح وظایف هیئت های اجرایی تصریح کرد: اگر ستاد اجرایی به درستی وظایف خود را انجام ندهند از هیئت نظارت به صورت جدی می خواهیم که به درستی در نظارت از کاندیداها دقت کنند، کاندیدایی که نتواند حرف بزند و مقاله اش را نیز دیگری بنویسد به درد نمایندگی نمی خورد، حرف زدن، تقوا و عمل کردن از ویژگی های مهم نمایندگان است.

فلاحتی با اشاره به وفات فاطمه معصومه (س) در دهم ربیع الثانی گفت: دومین رکن معنوی ملت ایران قم است قمی که بنا بر روایات کوفه دوم است، کوفه ازآنجا حائز اهمیت است که بعد از ظهور حضرت مهدی (عج) حکومت آن حضرت در آنجا تشکیل می شود.

وی با اشاره به مسئله به توپ بستن گنبد امام رضا (ع) در دوران احمدشاه، توسط سربازان روسی، خاطرنشان کرد: ایام تاریخی شهادت میرزا کوچک نیز در این دوران مسئله تلخ تاریخ ما را تشکیل داده است که گرامیداشت این چهره بزرگ تاریخی، بسیار حائز اهمیت است.

خطیب جمعه رشت با اشاره به شهادت دانشجویان در حوادث تاریخی پیش از انقلاب بیان کرد: در ۱۸ آذر ۱۳۷۰ سازمان ملل صدام را متجاوز و آغازگر جنگ اعلام کرده که این اعتراف و بیان مطلب در این تاریخ، یک روز به یادماندنی در تاریخ ایران اسلامی را شکل داده است.

فلاحتی با اشاره به روش های مختلف دشمنان قسم خورده ملت بصیر ایران اسلامی، برای دشمنی و مقابله با آنان، تصریح کرد: جنگی به نام "جنگ شناختی " که سخت تر از جنگ بالستیک است در کشور شکل گرفت، در این جنگ، دشمنان توسط فضای مجازی، نخبگان کشورهای اهل بصیرت را هدف قرار داده و با تخریب جوامع نخبگانی آنان باورها و ارزش های ملت ها را مورد هدف قرار می دهند.

خطیب جمعه رشت یکی از مهم ترین اهداف "جنگ شناختی " را وارونه نشان دادن شجاعت و مقاومت مردم و دانشجویان شجاع ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله عنوان کرد و افزود: هدف دشمن در "جنگ شناختی " هدف قرار دادن نخبگان کشورهاست تا باورها و ارزش های آن جامعه را تحت شعاع قرار دهند.

وی با اشاره به سلسله سرکشی های خود از کارخانه ها و شرکت های فعال، ورشکسته و نیمه فعال استان گیلان، گفت: در روز گذشته بازدید جامعی از کارخانه کاشی خزر استان گیلان که سابقاً خوش نام و در سطح ملی خوش آوازه بود، داشته است.

فلاحتی با اشاره به راه اندازی مجدد فاز دوم کاشی خزر خبر داد و تصریح کرد: درگذشته کاشی خزر در ایران حرف اول را می زد اما به دلیل ضعف مدیریت ها و تعلل مسؤولین در سال ۹۴ این کارخانه از کار افتاد که به حول قوه الهی این فاز دوباره راه اندازی شده و جایگاه خوبی برای حضور آن در میادین بیرون کشور مانند اوراسیا وجود دارد.

وی با ابراز خرسندی از جذب بیش از ۱۰۰ تن از جوانان در این کارخانه گفت: از کارخانه نخ ریسی در کوچصفهان نیز بازدید کردم، برایم بسیار عجیب بود که مدیر این مجموعه می گفت از دولت هیچ نمی خواهد فقط می خواهد که دستان پنهان واردکنندگان کالاهایی که آنان می سازند را ببندند، من نیز میگویم این درد، درد کاملاً درستی است.

خطیب جمعه رشت بهانه واردکنندگان کالاهای موجود در کشور را کاهش قیمت کالاهای تولیدی داخلی دانست و افزود: من تعجب می کنم شما کار و تولید در داخل را خوابانیده، جوانان را بی کار می کنید که افزایش قیمت در کالاهای تولیدی رخ ندهد؟! این تفسیر درستی نبوده و نخواهد بود.

فلاحتی با بیان اینکه سه کشور المان انگلیس و فرانسه مسئله "مکانیسم ماشه " را مطرح و ایران را تهدید کردند، خاطرنشان کرد: این کشورها موشک بالستیک ایران را تهدید جامعه بشری عنوان کردند این چه سخنان کذایی است که اینان میگویند! رهبران کذایی برخی کشورهای اروپایی این تعداد از کشورهایی را که ابزار کشتارجمعی دارند را کنار گذاشته و تنها موشکی که برای دفاع از مرزوبوم خود می سازیم را تهدید می دانند؟!

وی با ابراز تعجب از موضع رهبران برخی کشورهای اروپایی در مواجه باقدرت موشکی ایران، گفت: حنای این رهبران کذایی برخی کشورهای اروپایی دیگر برای ملت ایران رنگی ندارد.

امام جمعه رشت با اشاره به سلسله مباحث هر هفته نماز جمعه تا پایان سال جاری، مبنی بر صفات نماینده در تراز انقلاب در راستای آگاهی بخشیدن به مردم، افزود: نماینده باید در میدان عمل حزبی و جناحی فکر نکند، نماینده باید صاحب اندیشه سیاسی جهانی بوده و باید دشمن شناس باشد.

فلاحتی با اشاره به نظام تربیتی در اسلام اظهار کرد: بعد از تشویق، تنبیه پنجمین مؤلفه تربیتی همراه با شرایط مؤثر است هرچند که در اسلام تشویق غلبه بر تنبیه دارد.

وی تنبیه را مؤلفه ای برای آگاه کردن و آگاهی دادن متربی دانست و افزود: تنبیه واکنش منفی در برابر کارهای بد فرزند و متربی است لذا واکنش منفی لزوماً با ضرب و شتم همراه نیست.

امام جمعه رشت با اشاره به شرایط تنبیه در باب تربیت انسان گفت: هدف تنبیه توسط تنبیه کننده باید منع کردن خطا و لغزش خطاکار باشد نه اینکه والدین و مربی، زدن، سیلی و چوب و چماق را در دست بگیرد زیرا این نوع تنبیه دور از خرد جمعی است.

فلاحتی با بیان اینکه تنبیه باید سنجیده و حساب شده صورت بپذیرد چراکه گذر از حدود آنان، اثر معکوس دارد، خاطرنشان کرد: افراط در سرزنش، تنبیه و ادب میزان لجاجت متربی و فرزند را افزایش داده و نتیجه تربیتی را به همراه نخواهد داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان