Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس قوه قضائیه گفت: در نامه رسمی نسبت به عواقب اجرای طرح افزایش قیمت سوخت به رئیس جمهور هشدار دادم.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مراسم روز دانشجو در دانشگاه تهران ضمن تسلیت به مناسبت وفات حضرت فاطمه معصومه (س) و گرامیداشت روز دانشجو اظهار کرد: 16 آذر نماد ضد استکباری، ضد استبدادی و ضد استعماری دانشگاه و دانشجو است و این نماد نقش دانشجو و دانشگاه را در شناخت نیاز ها و ایفای نقش برای رفع نیاز ها نشان می دهد.

وی با بیان اینکه امروز روز احساس خطر دانشگاه و دانشجویان نسبت به خطر نفوذ بیگانگان است، گفت: چهار ماه بعد از 28 مرداد ماه و حادثه آمدن معاون رئیس جمهور وقت آمریکا و احساس مسئولیت دانشجویان به این که ایران تحت نفوذ آمریکا قرار می گرفت دانشجویان فریاد برآوردند و در این راه چند تن به شهادت رسیدند و این بصیرت و هوشیاری را ثبت کردند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: جریان جنبش دانشجویی و شهدای دانشجو قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برای ضدیت با استبداد داخلی و استعماری خارجی و در زمان پیروزی انقلاب اسلامی در دفاع از انقلاب و ارزش های اسلامی گواهی صدقی بر این مدعا هستند که دانشجویان در دفاع مقدس و در عرصه های مختلف ایستادگی کردند و نقش جنبش دانشجویی را به عنوان موذنان و کسانی که آرمان خواه و عدالت خواه هستند ایفا کردند و آن ها مانند برخی از تلاش ها و سخن ها به دنبال کسب قدرت و نام و نشان نیستند بلکه دنبال تحقق یافتن آرمان های بلند هستند که این امر امر مبارکی است.

رئیسی تاکید کرد: جریان دانشجویی کشور باید به عنوان جریان آگاه، بابصیرت، زمان شناس، دردآشنا و دغدغه مند نسبت به مسائل اجتماعی و سیاسی بماند و نقش دانشجویان در این عرصه بسیار تعیین کننده است.

مطالبه از مسئولان باید به عنوان یک نعمت و  فرصت تلقی شود

وی با تاکید بر اینکه مطالبه از مسئولان باید به عنوان یک نعمت و  فرصت تلقی شود گفت: هرگز نباید از مطالبات دانشجویی به عنوان یک مشکل یاد شود بلکه بیان دغدغه ها و مشکلات و لسان مردم بودن یک نعمت و فرصت است.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: عنوانی که عزیزان دانشجو به عنوان صدای مستضعفان انتخاب کردند عنوان درستی است. اینکه دانشجویان خود را مسئول بدانند که صدای افرادی را که به هر شکلی ممکن است مشکل داشته باشند را به گوش همه برسانند این موارد جلوه های آرمان خواهی، عدالت خواهی و حق خواهی است و این مطالبه گری و نگاه به اصلاح امور همواره باید مورد توجه باشد.

رئیسی ادامه داد: بحث از جناح و جریان سیاسی خاص نیست و جریان دانشجویی ما باید جریان دلداده به انقلاب و نظام باشد و هر ایراد و اشکالی را برنتابد و در این زمینه احساس مسئولیت کند که این امر مبارکی است.

وی گفت: البته بنده با دانشجویان دانشگاه بی ارتباط نیستم و با اطلاعیه های عزیزان که در مواقع مختلف صادر می شود و از طرف دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها برای بنده ارسال می شود، آگاهی می یابم. البته شاید این اطلاعیه ها برای مدیران دیگر نیز ارسال شود. بنده این مواضع، دیدگاه و نظرات و دغدغه ها را با دقت می خوانم و از بعضی از دغدغه ها که ممکن است در رسانه ها مطرح نشود، اما دغدغه جوانان و دانشجویان است خودم را موظف می دانم مطلع شوم چرا که اطلاع ما مسئولان از این موارد ضرورت دارد.

رئیس قوه قضاییه ضمن تشکر از دانشجویان، مدیران و اساتید و دانشجویانی که به دلیل محدودیت مکان در جلسه حاضر نیستند، گفت: نکاتی که بیان کردید برخی به عنوان توصیه به بنده به عنوان مسئول بود لذا در مورد آنچه که جنبه توصیه داشت لازم به مرور در اینجا نیست.

رئیسی ادامه داد: اگرچه همه مسئولان در نظام موظف به اجرای عدالت هستند، اما دستگاه قضایی دستگاه بسیار مهمی برای اجرای عدالت است. ما در مورد آنچه که در زمینه پیشانی نظام و دستگاه قضایی مطرح کردیم چند برنامه در دوره تحولی دادیم.

وی گفت: اولین نکته در رابطه با تحول در دستگاه قضایی موضوع اجرای عدالت است. عدالت در مبانی دینی ما بعد از توحید گسترده ترین مفهوم است اما در اینجا بحث ما از عدالت بحث ثبوتی نیست بلکه در اینجا بحث ما عدالت اجرایی است که در مورد عدالت و فرج، عدالت و معاد، عدالت قضایی، عدالت اجتماعی و عدالت سیاسی بحث های گسترده ای وجود دارد، اما در رابطه با اجرای عدالت اولین گام در این رابطه قانون عادلانه است مجریان عادل هستند که می توانند شیرینی عدالت در کام مردم ایجاد کنند و حتما در این رابطه اقدام به موقع و زمان شناسانه بسیار اهمیت دارد.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه عدالت باید به صورت یک گفتمان غالب و رایج در همه سطوح نظام دربیاید گفت: باید معلوم شود مهمترین هدف دولت اسلامی در جامعه اجرای عدالت است. برای تفاهم در اجرای عدالت باید روی اجرای قانون توافق کنیم و بگوییم به هر میزان به قانون عمل شود به عدالت نیز عمل خواهد شد و به هر میزان قانون نقض شود عدالت نیز نقض می شود و اجرای قانون همگان محور قرار دهند.

رئیسی تصریح کرد: هیچگونه بی قانونی، دور زدن قانون و تخلف از قانون را نباید هیچ کسی در هیچ جایگاهی به خود اجازه دهد. باید احساس شود امروز بی قانونی یک امر ناپسند و ضد ارزش است لذا امروز اجرای عدالت یکی از نکات محوری است و در این رابطه گفتمان غالب در دانشگاه ها باید اجرای عدالت باشد.

وی ادامه داد: اگر ببنید در کرسی های آزاد اندیشی و اعلام نظرات و دیدگاه ها و نظرات با قانون فاصله داریم باید نسبت به آن پیگیری و گوشزد کرد.

رئیس قوه قضاییه گفت: فساد را نباید در هیچ کجای جامعه اسلامی قبول کرد، فساد با شاخصه عدالت گستری نظام سازگار نیست فساد ظلم به مردم و نظام است و امر مردودی است ، جمهوری اسلامی ایران نظامی مبتنی بر احکام دینی و عمل به وظایف است اما امکان خطا و اشتباه ممکن است، اشتباه یک امر است فساد امر دیگری است.

وی تاکید کرد: نمی توان از فساد و دست اندازی به حقوق بیت المال، دزدی، ارتشا ، پورسانت و رانت خواری گذشت. امروز باید همه دستگاه ها در کشور با فساد مبارزه کنند. بعضی می گویند دستگاه قضایی فقط بگیرو ببند می کند؛ بله وظیفه ما برخورد با مفسدین است و برخورد هم خواهیم کرد.

این بخش از سخنان آیت الله رئیسی با تشویق حضار و دانشجویان همراه شد.

رئیسی اضافه کرد: ساختارهای فسازا باید از بین برود و بعضی از خصوصی سازی ها به صورت جدی برای فنا دادن اموال مردم و بیت المال است.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه بخشی از مسئله تصمیم گیری درباره افزایش قیمت بنزین نیاز به مصوبه شورای هماهنگی قوا داشت، تاکید کرد: آن بخشی که نیاز به مصوبه داشت این بود که درآمد های حاصل از افزایش قیمت سوخت باید سه الی چهار قسمت شود؛ یک بخش به دست مردم، یک بخش در تولید و یک بخش هم در ارتباط با مسائل مربوط به انرژی مد نظر قرار گیرد. پیشنهاد دولت در این زمینه این بود که درآمد حاصل از این قضیه به دلیل مسائل اقتصادی به مردم داده شود که این مسئله احتیاج به مصوبه داشت بنابراین این بخش مربوط به مصارف مدیریت قیمت سوخت بود.

وی در ادامه با اشاره به نحوه اجرای طرح مدیریت سوخت در کشور گفت: در اجرای این فرمان پیشینه ای همچون هدفمندی یارانه ها را داشتیم. باید دانست در رابطه با اجرای این طرح زمینه های لازم باید مد نظر قرار می گرفت، این مسئله هم زمینه های اقتصادی و هم اجتماعی داشت.

رئیس دستگاه قضایی با اشاره به توجه به زیرساخت های اجرای طرح مدیریت سوخت بیان داشت: البته در این زمینه برخی زیرساخت ها پیش تر آماده بود همچون کارت سوخت که آقایان آن را از دستور کار خارج کردند که البته باید دید دانشگاه در زمانی که این مسئله رخ داد آیا جلسه ای، اعلامی و یا اعتراضی کرد و یا خیر. با این حال برای اجرای این طرح لازم بود اقناع عمومی مدنظر قرار گیرد. البته بنده به صورت غیررسمی مطلع شدم که این طرح قرار است انجام شود. بنده وقتی چند روز قبل از اجرای این طرح مطلع شدم یک نامه رسمی به دفتر رئیس جمهور ارسال کردم که در ان نامه عنوان داشتم: «شنیدم این طرح (افزایش قیمت سوخت) قرار است اجرا شود، اما نه افکار عمومی آماده است و نه اقدامات مقدماتی محیا شده است؛ بنابراین بنده این هشدار را در یک یادداشت رسمی به دولت منعکس کردم و گفتم ممکن است این مسئله عواقبی را در پی داشته باشد. البته بعد ها شنیدم که برخی وزرا در دولت، دستگاه های امنیتی و اجرایی هم نظراتی در این زمینه داشتند با این حال این طرح اجرا شد و اعتراضات مردم برانگیخته شد.

رئیسی با بیان این که طرح اجرای سوخت برای نخبگان و مردم تبیین نشده بود تاکید کرد: این نکته نکته قابل توجهی است که بنده معتقدم که باید اعتراض مردم در این زمینه کاملا شنیده شود البته در این بین دشمنان هم فکر کردند که می توانند این مسئله را بهانه قرار داده و بر موج اعتراض مردم سوار شوند.

وی با بیان اینکه دشمنان کشور ناامنی هایی را در طی اجرای طرح افزایش قیمت بنزین در کشور ایجاد کردند گفت: دشمنان به مال و اموال عمومی صدمه زدند. آنچه که بنده باید در این زمینه مطرح کنم این است که اعتراض مردم همواره جای خود را دارد.

رئیس دستگاه قضایی با اشاره به فرمان رافت اسلامی مقام معظم رهبری در این موضوع بیان داشت: با فرمان رافت اسلامی که مقام معظم رهبری فرمودند، مسئله حل است. ما هم در همان اوایل نسبت به جمعیتی که بازداشت شده بودند به سرعت اقدام کردیم و کسانی که تقصیر نداشتند آزاد شدند، اما طبیعتا کسانی که به اموال عمومی صدمه زدند باید در جای خودش مورد رسیدگی قرار گیرد.

رئیسی با اشاره به اظهارات خود در سفر اخیر دستگاه قضا به اصفهان گفت: بنده در سفر اخیرم به اصفهان عنوان کردم: «رفراندوم پیش کش مردم را در جریان اجرای طرح ها و تصمیمات بگذارید» بنابراین ما تجربه داریم و شما هم قطعا این تجربه را دارید لذا هر جا ما از مردم کمک گرفته ایم و با مردم به صورت صمیمی مطالب را در میان گذاشته ایم مردم بهترین پشتوانه ما بودند چرا که مردم بهترین پشتوانه اجرای طرح ها هستند.

وی با اشاره به برخورد با مفاسد بیان داشت: بنده در زمینه برخورد مفاسد در دفترم ننشسته ام و بگویم من می خواهم با فساد مبارزه کنم لذا بنده همه را به همکاری می طلبم.

رئیس دستگاه قضایی تصریح کرد: جریان دانشجویی کشور باید پای مبارزه با فساد بیاید. تمامی نخبگان، تمامی قوا و مسئولان و هر فردی که دغدغه نظام و کشور را دارد باید پای مبارزه با فساد بیاید. ما یقین داریم همچنانی که ملت ما در عرصه های مختلف کار های بزرگ کرده اند در این زمینه هم با عنایت به خدا و با شعار ما می توانیم حتما موفق خواهیم شد.

رئیسی با اشاره به پرونده سکه ثامن گفت: در برخی از پرونده ها منابعی را از مردم گرفته اند که یک عدد نیست بنده در طی مدتی که در قوه قضاییه هستم تقریبا با بیش از 50 مورد از این پرونده ها برخوردم.

وی ادامه داد: در این پرونده افرادی بودند که از یک میلیارد تا 500 میلیون و تا حتی از 10 میلیون تا دو میلیون پول گذاشته بودند و الان دستگاه قضایی با یکسری از پرونده ها مواجه شده است. البته یکسری اموال وجود دارد، اما اگر این اموال را نیز با قیمت آزاد به فروش برسانیم باز هم طلب طلبکاران را نمی دهد که سکه ثامن از این قبیل پرونده هاست.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: البته ما تلاش داریم با همکاری مالباختگان اقداماتی را انجام دهیم؛ ناگفته نماند که بعضی از پرونده ها نیز مانند پرونده پدیده شاندیز و میزان رسیدگی شده است، اما همچنان بعضی از پرونده ها مانده است که قصد داریم با مشورت بعضی از متخصصان اقتصادی و مشورت با مالباختگان و شکات این موضوع را پیگیری کرده تا مرتفع شود.

رئیسی در ادامه در پاسخ به سئوالی پیرامون فساد درون قوه قضاییه بیان کرد: ما از ابتدا نیامدیم بگوییم که بعد از 9 ماه قرار است این کار را انجام دهیم بلکه در همان ابتدا دیدیم مبارزه با فساد درون قوه از همان ابتدا صورت گرفت.

وی درباره برخی درخواست ها مبنی بر اعلام اسامی قضات فاسد گفت: در قانون صراحتا اعلام شده که پرونده های اقتصادی بعد از قطعیت حکم باید اعلام شود که این موضوع الزام دارد و دست قاضی نیست؛ اما قاضی فاسد یا متخلف دارای دو نکته است. نخست آنکه برخورد او از نظر انتظامی یا اداری دچار مشکل شده که باید از کار برکنار شود بنده که می خواهم به قاضی ابلاغ دهم در وهله اول ویژگی عدالت قاضی است و زمانی که گزارش به دست ما برسد که این عدالت مخدوش شده است ما باید وی را از دستگاه قضا حذف کنیم که البته برخی از برخورد ها در این مرحله اول قرار دارد یعنی مرحله انتظامی رسیدگی به قضات.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: در این راستا به محض آنکه گزارش های قطعی به ما برسد که این قاضی در معرض آسیب قرار گرفته و عدالت وی از نظر ما مخدوش است ،در وهله اول بنده ابلاغ قضایی وی را لغو خواهم کرد و او را از قضاوت عزل می کنم

رئیسی ادامه داد: از سویی دیگر نسبت به اصل فساد و اصل پرونده ای که انتظامی نیست وکیفری بوده این بخش کیفری پرونده مانند همه افراد دیگر رسیدگی خواهد شد چرا که وی دیگر قاضی نیست و هر زمان که پرونده به قطعیت رسید نام وی می تواند اعلام شود؛ اما در بخش انتظامی ما کار های مربوط به آن را انجام می دهیم و من بار ها به همکاران سلامت قضایی را تأکید کرده ام.

وی درباره سوال دانشجویان مبنی بر سازمان بازرسی گفت: زمانی که ما آمدیم برخی از مدیران را در بخش های مختلف و به دلایل عدیده ای از جمله آنکه برخی از مدیران از زمان پنج ساله شان گذشته بود و از آنجاییکه در برخی از سازمان ها نیز می خواستیم خون جدیدی در رگ های آنجا جاری شود، حتی در استان ها نیز جابه جایی هایی صورت گرفت که البته باز هم این جا به جایی ها ادامه دارد تا جایی که جریان تحول تحقق یابد.

رئیس قوه قضاییه گفت: جابه جایی های ما در دستگاه قضایی پایان نپذیرفته است و همچنان برای اجرای تحول جابه جایی خواهیم داشت تا تحول رخ دهد.

این صحبت رئیس قوه قضاییه با تشویق حضار همراه بود.

رئیسی درباره سوال دانشجویان مبنی بر پرونده افرادی که مسئولیت دارند یا مسئولیت داشتند، گفت: من قبلا هم گفتم ما بعضی از فعل ها را جرم می دانیم و معتقد هستیم برخی از ترک فعل ها خسارتش بیشتر از فعل ها است؛ گاهی یک مسئول یک ترک فعلی انجام می دهد و آنچنان خسارتی به کشور می زند که از بسیاری از افعال خسارت آورتر است؛ لذا بنای ما آن است که به همه این مسائل رسیدگی کنیم.

این بخش از سخنان آیت الله رئیسی نیز با تشویق حضار همراه شد.

رئیسی درباره رسیدگی به پرونده های خاص از جمله پرونده های درون قوه قضاییه و پرونده هایی که مربوط به شرکت ها و پرونده ١٨ میلیارد دلار گفت: این هم مشمول کلیتی است که گفتم؛ ما در مورد این پرونده ها از جمله این پرونده خاص کار کارشناسی انجام می دهیم و کارشناسان نیز کار می کنند تا پرونده برای رسیدگی آماده شود.

وی درباره شورا های عالی که گفتید قوه قضاییه در آنجا عضویت دارد، تاکید کرد: بنای ما این است که در شورای عالی حضورمان فعال باشد و هرگز در شورا ها نمایندگان قوه قضاییه منفعل نخواهند شد.

در ادامه رئیس قوه قضاییه گفت: من از شما دانشجویان یک سوالی دارم؟ آیا آقا در شب های ماه رمضان برای شما جلسات نمی گذارند تا صحبت های شما را گوش دهند؛ امثال من به عنوان یک طلبه نحوه پاسخگویی به مردم را از ایشان آموخته ایم.

وی ادامه داد: ایشان در همین قضیه بعد از درس خارج فقه این قضیه را تبیین کردند و گفتند صف مردم جدا است و اعتراض آن ها را شنیدیم، اما اغتشاشات و آشوبگری چیز دیگری است؛ نمی خواهم شعار دهم، اما رهبری حداقل هفته ای یک شب گاهی هم هفته ای دوشب به خانه اکثر خانواده شهدا، خانواده هایی که یک شهید تا چند شهید داده اند می روند و با تمام اعضای خانواده صحبت می کنند. این موضوع نه برای زمانی است که ایشان رهبر شده اند و زمانی که رئیس جمهور نیز بوده اند این کار را انجام می دادند.

رییسی افزود: زمانی که من در تولیت آستان قدس بودم این را به شما شهادت می دهم که شاید بی تشریفات ترین رفت و آمدی که ایشان در خیابان های مشهد داشتند در بین تمام مسئولان است؛ لذا مردمی بودن، پاسخگو بودن و بودن با خانواده شهدا و رزمندگان و دغدغه داشتن نسبت به مردم از مواردی است که رهبری بار ها به ما مسئولان نیز تذکر داده اند و پیگیر خواسته های مردم بوده اند.

رئیس قوه قضاییه گفت: امام راحل نیز دغدغه مردم را نیز داشتند، آیا می توانید در تمام کتاب های ایشان بندی را پیدا کنید که امام مردم را به خود دعوت کرده است؟خرمشهر آزاد شد و فرمودند خدا آن را آزاد کرد و تمام پیروزی ها را از آن خدا می دانستند. شما اگر به سخنان رهبری نگاه بیندازید می بینید که همه موفقیت های این کشور را به خدا نسبت می دهند؛ این یک نماد و شخصیتی است که از او و در مشی و سیره او چیزی است که جز خدا نمی بیند و دلیل محبوبیت او نیز همین است.

به گزارش تسنیم، امین نوریان نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در این مراسم با خوشامدگویی به رئیس قوه قضاییه گفت: به دانشگاه تهران، یاد و خاطره شهدای 16 آذر 1332 را گرامی داشت و با اشاره به ویژگی استکبارستیزی جنبش دانشجویی، افق های پیش روی ایران اسلامی را در ده پنجم انقلاب اسلامی برای جوانان روشن و امیدبخش توصیف کرد.

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: کشورمان پیش از اینکه به تأیید و اشاره قدرت های جهانی و حضور سرمایه های خارجی نیاز داشته باشد به ایمان به مردم، اعتقاد به جوانان و نگاه به درون احتیاج دارد؛ امری که علیرغم بیانات امام راحل(ره) و تاکیدات امام خامنه ای در سال های اخیر مغفول دستگاه های اداری، اجرایی و قانون گذاری مان شده است. نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران اضافه کرد: حضور حضرتعالی به عنوان سکاندار دستگاه قضا در یک سال اخیر و اهتمام به رفع نواقص عدلیه که پناهگاه مظلومان و مجازات گر ظالمان و قانون ستیزان است، نشان داد که اصلاح و تغییر در سطوح خرد و کلان شدنی و طعم شیرین خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان چشیدنی است.

وی گفت: سالهاست جریانی در کشور پدید آمده که از آن به مافیای قدرت و ثروت یاد می شود که مهمترین اخلالگر در مطالبه عدالت می باشد. با تقدیر از اقدامات اخیر قوه قضاییه تاکید می کنیم که عطوفت با کسانی که حق مردم را ضایع کرده و با آ بروی نظام اسلامی بازی می کنند، در هر سطح و جایگاهی نابخشودنی است.

محمد حسین معصوم زاده، نماینده انجمن اسلامی دانشجویان مستقل هم گفت: آغاز دوره شما بارقه ای از امید را برای آغاز تحولات مثبت ایجاد نمود. تسریع در رسیدگی به جرایم مفسدان اقتصادی، دوری جستن از مصلحت سنجی های قبیله گرایانه و مصمم بودن در محاکم مفسدین در هر سطح و پشت هر نام و نشانی باعث شد تا بخش قابل توجهی از اعتماد عمومی بار دیگر به نهادی که اساسش بر تحقق عدالت بنا شده باز گردد.

وی بیان داشت: اهم دغدغه های جریان دانشجویی در مقطع فعلی را باید احیای جایگاه مستضعفین در مناسبات حاکمیتی و فراگیری ایده عدالت اسلامی در تمامی سطوح دانست. آنچه در این سال ها و در قالب سیاست های غلطی که حول مسائل خصوصی سازی یا به بیان بهتر اختصاصی سازی اموال عمومی صورت گرفت لزوم احیای نقش آفرینی قوه قضاییه در حمایت از حقوق عامه را برجسته ساخت. حال و در این فرصت اندک، لازم و ضروری است که برنامه شما را برای این مسئله حیاتی در پیشگاه دانشگاه و دانشجویان بشنویم.

معصوم زاده در ادامه با اشاره به مسئله ای که این روز ها تبدیل به یکی از مهمترین سوالات افکار عمومی شده است، گفت: از جنابعالی به عنوان یکی از اعضای شورای هماهنگی سران قوا انتظار می رود که صریح و روشن درباره ماهیت این شورا، مصوبات گذشته (که بالغ بر 200 مصوبه می باشد) و مصوبه بنزین به طور خاص توضیحاتی ارائه دهید. بند 3 اصل 156 قانون اساسی یکی از وظایف قوه قضاییه احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی های مشروع می باشد پس این وظیفه به عهده شماست که ساختار مناسب را جهت اجرای آن فراهم کنید.

وی خاطرنشان کرد: وعده هایی جهت برخورد با مسئولانی که قصورشان منجر به افزایش خسارات ناشی از حادثه سیل اول سال در کشور بود دادید اکنون ما منتظر عملی شدن این وعده هستیم.

میرناصری یکی از کارگران هپکو که به دعوت دانشجویان در این نشست حضور داشت، گفت: سال هاست که ما کارگران مجموعه های بزرگ صنعتی بخش زیادی از صدای خود را از زبان این عزیزان به گوش مسئولان رسانده ایم. به بهانه اجرای فرامین اصل مترقی 44 قانون اساسی کارگران را به بیکاری می کشند. سالهاست که کسانی در لباس سرمایه گذار و کارآفرین، ولی در واقع لیبرال های سرمایه خوار بیت المال و بعضا دو تابعیتی مشکوک، خود را به این قانون آویزان کرده اند و در سایه عدم نظارت دستگاه های نظارتی متاسفانه نان کارگر را آجر می کنند و به تعبیر مقام معظم رهبری این ها مشتی قانوندان های قانون شکن هستند.

میرناصری خطاب به رئیس قوه قضاییه گفت: سالهاست که شیره وجود کارگران و شرکت های مادر تخصصی این مرز و بوم از جمله هپکو، آذرآب، آلومینیوم، کشت و صنعت مغان، هفت تپه و ده ها شرکت دیگر با یک روش تکراری مکیده می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان