Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با اشاره به اجرای طرح هم سفره گفت: اهدای سبد غذایی باهدف محرومیت زدایی و پیشگیری از فقر و تأمین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر ۶ سال که دچار سوءتغذیه هستند، انجام می شود.

عباس اهرابی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کمک به رفع سوءتغذیه کودکان زیر ۶ سال یکی از برنامه های مهم کمیته امداد است، اظهار کرد: برای جلوگیری از سوءتغذیه کودکان تحت حمایت این نهاد کودکان در بازه زمانی ۶ ماهه مورد پایش قرار می گیرند.

وی با ضرورت و توجه کمیته امداد گیلان برای پیشگیری از سوءتغذیه کودکان گفت: کلاس و کارگاه های آموزشی و طرح های پیشگیری برای این افراد برگزار می شود تا در این موارد بیماری را به حداقل کاهش دهیم.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه میانگین دریافتی هر کودک مبتلابه سوءتغذیه در استان ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان است، افزود: در هشت ماهه سال جاری چهار بسته غذایی بین این کودکان توزیع شده است و دو بسته دیگر نیز در روزهای آینده توزیع می شود.

اهرابی با اشاره به اینکه هزار و ۸۹۳ کودک مبتلابه سوءتغذیه استان از سبد غذایی در سال جاری بهره مند شدند، بیان کرد: اهدای سبد غذایی باهدف محرومیت زدایی و پیشگیری از فقر و تأمین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر ۶ سال که دچار سوءتغذیه هستند از دیگر برنامه های کمیته امداد است.

وی سبد غذایی ویژه کودکان زیر ۶ سال دچار سوءتغذیه را شامل حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی عنوان کرد و گفت: مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر ۶ سال قطعاً در تسریع روند بهبودی آن ها اثرگذار است  و  خیران می توانند با حمایت از طرح هم سفره در تأمین منابع مالی موردنیاز برای رفع سوءتغذیه کودکان زیر ۶ سال مشارکت کنند.

 مدیرکل کمیته امداد گیلان اهدای سبد غذایی به مادران شیرده تحت حمایت را نیز از دیگر اقدامات این نهاد برشمرد و بیان کرد: در سال جاری ۲۲ نفر از مادران شیرده از سبد غذایی بهره مند شده اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان