Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، بحران بیکاری فارغ التحصیلان داروسازی را علت ورود آنها به حوزه تجهیزات پزشکی دانست.

محمد حسین قربانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد بیکاری 3 هزار متخصص تجهیزات پزشکی در کشور، گفت: معضل بیکاری نه تنها در حوزه تجهیزات پزشکی بلکه در حوزه های مختلف علوم پزشکی وجود دارد و نتوانستیم اشتغال مناسب را برای آنها در بخش دولتی و حتی خصوصی ایجاد کنیم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: پرستاران، پزشکان عمومی و فارغ التحصیلان داروسازی با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند در این رابطه تعداد زیادی از فارغ التحصیلان داروسازی به دلیل نداشتن امتیاز داروخانه و ضعف قوانین مربوط به احداث آن، بیکار هستند.

وی در مورد ورود داروسازان به حوزه تجهیزات پزشکی، ادامه داد: وزارت بهداشت باید تصمیم گیری در مورد حوزه های تخصصی را با هماهنگی با مسئولان و بخش های خصوصی مربوطه اتخاذ کند و اگر قرار است کاری را برون سپاری کند باید به فارغ التحصیلان همان رشته واگذار کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم یادآور شد: سازمان نظام پزشکی می تواند با ورودی جدی از ورود غیرمتخصصان به حوزه تجهیزات پزشکی جلوگیری کند زیرا این موضوع با سلامت و جان مردم در ارتباط است می طلبد وزارت بهداشت نظارت مناسب را در این رابطه داشته باشد.

قربانی یادآور شد: تشکل های صنفی باید مشارکت و همکاری مناسب را داشته باشند و دغدغه های حوزه خود را پیگیری و مطالبه کنند البته می توانند این موضوع را به مجاری قانونی، مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان منعکس کنند./

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان