Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ضعف هایی در نظارت بر کتب کمک درسی وجود دارد و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی موظف است که کیفیت و محتوای کتب کمک درسی را مورد بررسی دقیق قرار دهد.

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات اخیر مدیر کل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی مبنی بر اینکه ۹۰ درصد کتب کمک درسی غیر استاندارد هستند، گفت: چاپ و نشر کتب کمک درسی ذیل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی که سازمانی عریض و طویل است، صورت می گیرد و این سازمان باید نظارت های خود را تقویت کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی موظف است که کیفیت و محتوای کتب کمک درسی را مورد بررسی دقیق قرار دهد و آن کتب را با چارچوب قانون اساسی و موازین نظام جمهوری اسلامی تطبیق دهد و در صورتی که این مسائل و کیفیت لازم را نداشتند، مجوز چاپ به این کتب ندهد.

وی ادامه داد: متأسفانه ضعف هایی در نظارت بر کتب کمک درسی وجود دارد و این مسئله باعث شده است که مجدداً این کتاب ها بررسی، بازخوانی و چاپ شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افرود: البته گروه های آموزشی در سراسر کشور روی محتوای کتب کمک درسی بررسی هایی را انجام می دهند و تلاششان این است که بتوانند اصلاحات لازم را روی این کتب انجام دهند.

کوچکی نژاد با تأکید بر ضرورت توجه رسانه ها به اعتبارنامه در تبلیغ کمک درسی ها، تصریح کرد: رسانه ها معمولا کتاب هایی را که مهر اعتبار دارند، تبلیغ می کنند و لازم است که سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی نظارت بیشتری در اعطای اعتبارنامه به کتب کمک درسی داشته باشد./

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان