Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: دولت بودجه ای را با رقم ۴۸۴ هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس کرده که از دیدگاه بنده ارقام آن کاملاً غیرعملیاتی، شعاری و غیرواقعی است.

ولی داداشی با بیان اینکه وی یکی از منتقدان لایحه بودجه 99 در مجلس شورای اسلامی است اظهار داشت: سالانه بیش از 100 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد در حالی که دولت تقریباً 190 هزار میلیارد تومان از لایحه بودجه 99 را برمبنای درآمدهای مالیاتی تنظیم کرده داده است.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس بر لزوم جلوگیری از بروز پدیده ضداقتصادی فرار مالیاتی در کشور و اجرای سازوکارهایی برای اخذ عادلانه و صحیح مالیات تأکید کرد و ابراز داشت: دولت بودجه ای را با رقم 484 هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس کرده که از دیدگاه بنده ارقام آن کاملاً غیرعملیاتی، شعاری و غیرواقعی است.

داداشی بررسی مفاد لایحه بودجه 99 در مجلس را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه به اعتقاد وی این بودجه هیچ وقت عملیاتی نمی شود عنوان کرد: در این برهه از زمان دولت هر چه قدر با مردم صادق تر باشد بهتر است و اگر به هر دلیلی بودجه به اندازه کافی ندارد باید این موضوع را به صورت شفاف به مردم و مجلس اعلام کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس افزایش نرخ دلار تا مرز 14 هزار تومان و بسیاری از چالش های موجود در حوزه برنامه و بودجه کشور را ناشی از سوء تدبیرهای دولت دانست و تصریح کرد: قرار بود امسال با اصلاح ساختار بودجه شرایط لازم برای خروج وابستگی از درآمدهای نفتی در کشور ایجاد شود که البته این امر نیز محقق نشده است.

وی عدم تکیه بودجه سال 99 به نفت و توجه بیشتر به درآمدهای مالیاتی را دو مقوله ای که به صورت دقیق کار کارشناسی بر روی آن ها در لایحه انجام نشده است خواند و اظهار داشت: اگر این لایحه بودجه که دارای نقاط مبهم بسیار زیادی است بخواهد به تصویب نمایندگان برسد به صورت یقین یکسری تغییرات در آن اعمال می شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه اگر کلیات لایحه بودجه سال 99 در مجلس به تصویب برسد و سپس با تغییرات اندکی مصوب شود دیگر نباید انتظار عملیاتی شدن آن را داشته باشیم افزود: بنده یکی از منتقدان این لایحه هستم و اعتقاد دارم مفاد بودجه با شرایط روز کشور و زیرساخت های موجود مطابقت ندارد.

داداشی در پاسخ به این پرسش که آیا ما در سال 99 با کسری بودجه شدید مواجه خواهیم شد یا خیر عنوان کرد: کسری بودجه شدید در سال آینده دور از ذهن نیست و دولت باید همین موضوع را صراحتاً به همه اعلام می کرد اما متأسفانه به جای این کار بودجه ای را آورده که فکر می کنم حتی یک سوم آن نیز عملیاتی نشود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان