Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با بیان اینکه نمایندگان گیلان برای تخصیص بیشتر اعتبارات به این استان در لایحه بودجه سال ۹۹ تلاش می کنند گفت: برای حل معضل پسماند گیلان به اعتبارات ویژه تری نیاز است.

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه نمایندگان گیلان برای دفاع از حق و حقوق گیلان در مسیر بررسی، اصلاح و تصویب لایحه بودجه 99 تلاش زیادی را آغاز کرده اند اظهار داشت: تنها راه صیانت از حقوق گیلان حضور در کمیسیون تلفیق نیست و نمایندگان استان از هر راهی برای تحقق این امر استفاده می کنند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس اصلاح آئین نامه داخلی مجلس و نحوه برگزیدن و انتخاب اعضاء کمیسیون تلفیق را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: در حال حاضر اعضای کمیسیون تلفیق که وظیفه بررسی لایحه بودجه و نحوه تخصیص اعتبارات را بر عهده دارند با رأی مستقیم هر کدام از نمایندگان کمیسیون های تخصصی انتخاب می شوند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس عضویت سه نماینده از هر کمیسیون تخصصی در کمیسیون تلفیق مجلس را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در گذشته یک نفر از کمیسیون های تخصصی در کمیسیون تلفیق حضور داشت که اصلاح آئین نامه مسیر حضور بیشتر نمایندگان متقاضی را فراهم کرده است.

قربانی با بیان اینکه از کمیسیون برنامه و بودجه نیز دو نفر در کمیسیون تلفیق مجلس حضور پیدا می کند اظهار داشت: نمایندگانی که از استان گیلان در مجلس حضور دارند برای افزایش سطح اعتبارات و منابع مالی تخصیص یافته به استان تلاش زیادی را انجام می دهند و قطعاً در این راه همکاری بسیار خوب و سازنده ای بین آنان شکل می گیرد.

وی با تأکید بر اینکه نمایندگان گیلان در کمیسیون های تخصصی مجلس پراکنده هستند خاطرنشان کرد: با توجه به ضوابط مندرج در آئین نامه داخلی مجلس، هر کدام از کمیسیون های تخصصی برای مشخص شدن اعضاء جهت حضور در کمیسیون تلفیق مجلس باید رأی گیری انجام دهند که امیدواریم نمایندگان استان گیلان آراء لازم را کسب کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس پیگیری نیازهای گیلان و تخصیص اعتبارات کافی به استان در خلال بررسی و تصویب لایحه بودجه 99 را ضروری دانست و عنوان کرد: پس از فرصت کمیسیون تلفیق، رایزنی در صحن علنی مجلس برای افزایش سهم اعتبارات گیلان از بودجه 99 در دستور کار قرار می گیرد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس بهبود وضعیت بهداشت و درمان، ساماندهی پسماند، زدودن آلودگی از سطح رودخانه ها و مواردی نظیر این را از مهم ترین چالش های استان گیلان نامید و گفت: برای برون رفت از این معضلات به غیر از بحث برنامه ریزی به اعتبارات و منابع مالی هم نیاز داریم که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

قربانی تخصیص اعتبارات لازم به گیلان در خلال تصویب لایحه بودجه سال 99 را هدف مشترک تمام نمایندگان این استان در مجلس خواند و بیان داشت: گیلان از حیث موقعیت جغرافیایی و تولید بسیاری از محصولات کشاورزی موقعیتی استراتژیک در کشور دارد بنابراین انتظار داریم دولت نگاه جامع تری نسبت به این استان داشته باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان