Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مرکز اندیشه و هم فکری راهبردی سازمان بسیج مستضعفین گفت: در شرایط فعلی کشور باید بتوانیم از خلاقیت دانشگاهیان و توانایی های جوانان به نحو احسن بهره ببریم زیرا در کاهش حجم مشکلات تاثیرگذار هستند.

داوود گودرزی صبح امروز در نشست تخصصی مجمع بسیجیان گیلان  با اشاره به اینکه عدم پیروی افراد از فرامین رهبر جامعه دینی موجب بروز مشکلات می شود اظهار داشت: در جنگ احد نیز پیامبر(ص) فرمانده و رهبر جامعه دینی بودند اما عده ای به دلیل نافرمانی باعث شکست مسلمانان در یک مرحله از جنگ احد شدند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب 10 سال است که به مساله اقتصاد مقاومتی تاکید کردند اما عده ای همچنان راه خودشان را می روند ابراز داشت: دشمن به دنبال فلج کردن  اقتصاد کشور است از این رو ما نیازمند اراده کامل جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور هستیم.

گودرزی با بیان اینکه برخی مطالبه گری ها با نتایج مثبت همراه نیست گفت: نحوه مطالبه گری بسیار اهمیت دارد اما برخی افراد تنها یک بار موضوع را مطرح می کنند در حالی که استمرار، هوشمندی، بهره گیری از ظرفیت ها، برگزاری نشست ها و بیانیه های پشت سر هم باید در مطالبه گری وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اسلام برای زندگی دنیوی و اخروی بشر برنامه دارد بیان کرد: برخی تفکرات و فهم های غلط مبنی بر اینکه ما نباید حکومت دینی تشکیل می دادیم در جامعه وجود دارد در صورتی که در زمان غیبت امام زمان(عج) ما موظف به تشکیل حکومت دینی و حرکت به سمت اسلام ناب محمدی هستیم.

رئیس مرکز اندیشه و هم فکری راهبردی سازمان بسیج مستضعفین افزود: بیانیه گام دوم انقلاب در حقیقت یک تفکر و نگاه منصفانه جهت بهره مندی از ظرفیت های داخلی کشور، حضور توام با امید در میدان عمل، شناخت صحنه ها و حرکت در مسیر تشکیل تمدن بزرگ اسلامی است.

گودرزی با بیان اینکه دشمن به دنبال جدایی دین از سیاست است تصریح کرد: فلسفه حکومت در اسلام در واقع خدمتگزاری و ضمانت اجرای احکام است و ما برای حرکت در مسیر تمدن بزرگ اسلامی نیازمند برنامه های عملیاتی، طرح ریزی و آسیب شناسی هستیم و باید مشکلات را بشناسیم و در جهت رفع آن ها حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه افراد مطالبه گر به طرح "آتش به اختیار" که توسط مقام معظم رهبری مطرح شد توجه ویژه کنند ابراز داشت: عده ای برای مطالبه گری به دنبال بودجه یا شرایطی که یک سازمان یا دستگاه اجرایی برای آنان فراهم کند هستند از سوی دیگر با سستی و تنبلی نمی توان مشکلات را حل کرد بلکه باید تلاش کرد.

رئیس مرکز اندیشه و هم فکری راهبردی سازمان بسیج مستضعفین گفت: رهبر معظم انقلاب در طول این سال ها بارها و بارها به مسئله رسیدگی به معیشت مردم تاکید کرده و از مسئولان برنامه خواستند لذا بایستی مسائل و مشکلات را کارشناسانه حل کرد و برنامه های مناسب اجرا شود.

گودرزی با تاکید بر فعالیت دولت جوان و حزب اللهی بیان کرد: دولت جوان و حزب اللهی نیز دو نیاز اصلی دارد که یکی از این نیازها نیروی سازماندهی شده کارآمد و دیگری ارائه برنامه عملیاتی مناسب برای اداره کشور است و امروز گروه های تخصصی و مجامع بسیج به خوبی می توانند این دو خلاء را پر کنند.

وی با بیان اینکه امروز دانشگاهیان وظیفه توسعه مرزهای دانش را دارند و باید از توان و خلاقیت های علمی دانشگاهیان برای حل مشکلات کشور بهره برد عنوان داشت: ما امروز باید مسائل و مشکلات کف جامعه را شناسایی کرده و از زاویه حاکمیت آن را حل کرده و از توان و خلاقیت دانشگاهیان نیز بهره ببریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان