Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: برای کمک به مردم جهت انتخاب فرد اصلح بایستی با متخلفان در کوتاه ترین زمان ممکن برخورد قاطعانه کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی امروز در نشست ستاد ویژه پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان گیلان صیانت از آرای مردم را حق الناس دانست و اظهار داشت: مسئولیت صیانت از حقوق و آرای مردم بر عهده ما است لذا وظیفه داریم که شرایط پیش رو را به گونه ای مدیریت کنیم که حق مردم تضییع نشود.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه مردم مسئولیت صیانت از حقوق خود را به ما واگذار کرده اند خاطرنشان کرد: بایستی در راستای صیانت از حقوق مردم اگر کسی تخلفی کند و مرتکب جرمی شود با او قاطعانه برخورد کنیم.

وی با تأکید بر تسریع در رسیدگی به تخلفات و جرایم افزود: اگر در رسیدگی به تخلفات تعلل کنیم فایده ای ندارد و بایستی به گونه ای عمل کنیم که به محض دریافت گزارش تخلف، سریعاً برای متخلفان پرونده تشکیل دهیم و نگذاریم کار به جایی برسد که کاندیدا از فیلترهای نظارتی عبور کنند.

خلیلی با اشاره به تخلفات انتخاباتی برخی و استفاده از امکانات دولتی ابراز داشت: برای کمک به مردم جهت انتخاب فرد اصلح بایستی با متخلفان در کوتاه ترین زمان ممکن برخورد قاطعانه کنیم و آنان را به مردم معرفی کرده تا ملت بدانند چه کسی را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه این حق مردم است بدانند چه کسی را انتخاب می کنند زیرا میزان اطلاعات و آگاهی مردم در این موارد محدود است گفت: نظارت بر فضای مجازی در همه اوقات امری ضروری است اما در زمان انتخابات به جهت حساسیت های موجود بایستی نظارت ها بیشتر شود.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به نظام مردم سالاری دینی و احترام به خواست جامعه و مردم به عنوان یکی از اصول نظام اسلامی بیان داشت: مسئولان بایستی بدانند که دفاع از حقوق مردم و صیانت از آرای آنان در اولویت کارهای آنها است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان