Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اخذ مجوز استخدام ۱۰ هزار نیرو توسط وزارت بهداشت را مورد اشاره قرار داد و گفت: در صورت تحقق این امر وزارت بهداشت و درمان در سال آینده همچنان با مشکل کمبود نیرو در بخش های مختلف روبه رو است.

منوچهر جمالی با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان مجوز استخدام 10 هزار نیرو را اخذ کرده است اظهار داشت: آزمون این افراد برگزار شده بنابراین با استخدام آن ها اندکی از مشکلات وزارت بهداشت و درمان در حوزه کمبود نیرو برطرف می شود اما همچنان در این بخش کمبود وجود دارد.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی استخدام و به کارگیری نیروهای جدید در سال آینده را لازم و ضروری خواند و تصریح کرد: امیدواریم با همکاری مشترک دولت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی در سال 99 زمینه و بسترهای لازم برای برطرف شدن مشکل کمبود نیرو در بخش بهداشت و درمان برطرف شود.

جمالی ساماندهی و به کارگیری نیروهای بومی و شهرستانی در مناطق و محل زندگی آنان را برای ارتقاء سطح خدمات رسانی به بیماران مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: مقیم نبودن نیروها و پزشکان در محل خدمتشان، دوری راه و مسیر و انباشت مطالبات تمرکز و رغبت لازم برای کار در آنان را تا حدودی سلب می کند.

وی با بیان اینکه کمبود پزشک و پرستار در شهرستان ها و مناطق دورافتاده به چالشی برای وزارت بهداشت و درمان تبدیل شده است تصریح کرد: ارائه خدمات لازم در حوزه پزشکی و پرستاری و وجود امکانات بیمارستانی مورد نیاز، حق مردم است بنابراین انتظار داریم  دولت برای ارتقاء این بخش ها بیشتر تلاش کند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی انباشت مطالبات بیمه ها و نگرانی ایجاد شده در آن ها از طرفی عدم دریافت مطالبات بیمه ای توسط بیمارستان ها را از مشکلات حال حاضر وزارت بهداشت و درمان خواند و گفت: موضوع کمبود امکانات و نیرو با توجه و عنایت بیشتر دولت به بخش بهداشت و درمان و با تخصیص اعتبارات لازم قابل برطرف شدن است.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به مهم ترین موانع و مشکلات اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: عدم اجرای کامل قانون طرح تحول سلامت در کشور، کمبود منابع و اعتبارات و عدم دسترسی برخی مناطق به زیرساخت هایی نظیر اینترنت از جمله چالش های اجرای این طرح محسوب می شوند.

جمالی از تلاش مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان جهت چاره اندیشی و حل مشکلات اجرای طرح تحول سلامت سخن گفت و خاطرنشان کرد: در شرایط حال حاضر تنها راه موجود برای برطرف کردن چالش های کنونی در حوزه بهداشت و درمان، صرفه جویی در منابع و مصارف و اجرای کامل و بدون نقص قانون طرح تحول سلامت در کشور است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان