Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق لایحه بودجه ۹۹ دولت قصد دارد ۱۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سال آینده احداث کند و از سویی دیگر مقدمات تکمیل ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام را نیز فراهم کند.

حسن خسته بند با بیان اینکه سهم اعتبارات حوزه عمران در بودجه 99 اندکی در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است اظهار داشت: ساخت 120 هزار واحد مسکونی روستایی و تکمیل 100 هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام از جمله برنامه های دولت برای سال آینده محسوب می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق لایحه بودجه، دولت برای احداث 834 کیلومتر راه آهن در سال آینده برنامه ریزی کرده است عنوان کرد: ایجاد چیزی در حدود 270 کیلومتر آزادراه دو خطه و سه خطه جدید و 400 کیلومتر بزرگراه نیز از دیگر اقداماتی است که دولت ردیف های اعتباری مشخصی را برای آن در نظر گرفته است.

خسته بند ساخت 36 هزار واحد مسکونی برای محرومان با همکاری دولت را در سال جدید مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: با وجود مشکلات اقتصادی، تحریم های همه جانبه و تنگناهای مالی بودجه پروژه های عمرانی در سال 99 اندکی تغییر پیدا کرده که امیدواریم منابع مذکور تأمین و به موقع تخصیص داده شوند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی یکی از نقاط قوت لایحه بودجه 99 را اعتباراتی که برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در آن پیش بینی شده خواند و ابراز داشت: دولت برای سال آینده مبلغ 5 هزار میلیارد تومان را جهت اجرای این طرح در نظر گرفته که اقدام بسیار خوبی است اما به هیچ عنوان کافی نیست.

وی با تأکید بر اینکه اجرای کامل طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان به اعتباری بالغ بر 45 تا 50 هزار میلیارد تومان نیاز دارد خاطرنشان کرد: با توجه به آمارهای یاد شده و بودجه 5 هزار میلیارد تومانی طرح همسان سازی، می توان نتیجه گرفت که برای بهبود وضعیت معیشت و اقتصاد بازنشستگان راهی بسیار طولانی در پیش داریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی فاصله بسیار زیاد حقوق و دستمزد بازنشستگان با نیروهای فعال و حقوق بگیران را یکی از ضعف های عمده بودجه 99 ذکر کرد و اظهار داشت: هزینه های زندگی به بازنشستگان فشارهای زیادی را وارد کرده و تورم و افزایش شدید قیمت کالاها نیز بر مصائب آنان افزوده است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی از پیش بینی بودجه 3 هزار میلیارد تومانی دولت برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان در سال آینده نیز خبر داد و گفت: به بخش بهداشت و درمان هم 52 هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیدا کرده که قابل قبول است اما نهایی شدن این اعتبارات به نظر مجلس و کمیسیون های تخصصی بستگی دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان