Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : شهر رشت پس از بارش چند ساعته زیر برف فرو رفت و اکنون پس از ساعت ها هنوز وضعیت از بحران سفید پیش بینی شده رو به آرامش نگذاشته است.

بارش نخستین برف زمستانی که از روز گذشته آغاز شده بود و شهر رشت را سفیدپوش کرد، عبور و مرور را مختل کرده و راه های منتهی به بیمارستان های اصلی و استراتژیک شهر رشت به سختی انجام می شود.

مردم فهیم شهر رشت و حومه که خود را آماده حضور در راهپیمایی 22 بهمن کرده بودند با انباشتی از برف در سراسر کوچه ها و خیابان ها روبه رو شدند که مشکلات فراوانی را با خود به همراه داشت.

کارکنان مراکز بهداشتی درمانی پای پیاده بعد از طی مسافت های طولانی خود را به بیمارستان ها می رسانند تا خدمت رسانی به بیماران و سانحه دیدگان این وضعیت سفید را انجام دهند تا نقصانی در روند خدمات رسانی در حوزه درمان استان گیلان حس نشود.

نه تنها هیچ خودرویی برای انتقال این سپیدپوشان در زمان های بحرانی در نظر گرفته نشده است بلکه خطر سُرخوردگی و آسیب دیدن آنها بسیار زیاد است و این تکرار ناپسند سناریوی برفی استان گیلان کام مردم را در سالروز جشن انقلاب تلخ کرده است.

در مسیرهای منتهی به بیمارستان پورسینا، ولایت و الزهرا(س) هیچ طرحی برای برف روبی و بازگشایی تدارک دیده نشده است و مردم به سختی پای پیاده مسیرها را طی می کنند و برق و آب برخی نقاط شهر ساعت ها قطع است و تردد از مسیرهای اصلی شهر به کندی صورت می گیرد.

آیا پس از سپری کردن بحران های مختلف آب و هوایی به ویژه برف سال های 83 و 86 وقت آن نرسیده است که تیم بحران قوی تری در گیلان به برنامه ریزی و شناسایی مشکلات بپردازد تا به خاطر بارش برف زندگی کل شهر مختل نشود؟

در ساعات آغازین صبح امروز به میان مردم رفتیم تا از این مردم صبور بپرسیم چرا سناریوی بحران برف در گیلان تکرار می شود.

یکی از ساکنان شهر رشت با اشاره به بسته بودن خیابان های اصلی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم عنوان کرد: عدم برنامه ریزی صحیح مدیران و عدم پاسخگویی آنان نسبت به عملکرد خود سبب مشکلاتی می شود که مردم باید تاوان آن را بپردازند.

یکی از بانوان گیلانی با تاکید بر اینکه این مشکلات ناشی از انتخاب غلط است افزود: امیدواریم در 2 اسفند مردم با دید بازتری نمایندگان خود را انتخاب کنند تا دوباره شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه تجهیزات کافی برای استان گیلان تهیه نمی شود و این امر نتیجه عدم وجود برنامه مدون در حوزه بحران است خواستار اصلاح عملکرد مسئولان مربوطه شد.

با توجه به اینکه وجود بارش ها به هر شکلی یک نعمت الهی است، ما از برف و یخبندان به عنوان یک پدیده اقلیمی یاد می کنیم تا بلای طبیعی اما در گیلان این پدیده در روند زندگی روزمره اجتماعی مردم مشکلاتی ایجاد می کند و خسارات مستقیم و غیرمستقیم اقتصادی زیادی را به بار می آورد./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان