Sunday، 14 July 2024 | یکشنبه، 24 تیر 1403
1 2
گیلانیان : بهراد ذاکری در جلسه شورای شهر رشت با انتقاد شدید از دولت تدبیر و امید گفت: سفر محمدباقر نوبخت به گیلان فقط یک شوی تبلیغات است

من خیلی شفاف بگویم : امروز بحران فقط شورای شهر و شهرداری نیست، بلکه امروز بحران در کشور در بخش دولت است و دولت تبخیر و امید .

به نظر من امروز بحران در شخص آقای نوبخت است که زحمت کشیدند تشریف آوردند یک (شو) دیگر بازی کنند و 50 میلیارد دیگر اختصاص بدهند . اینقدر ما از این اختصاص ها دیدیم ولی چیزی از ته َ آن در نیامد .

اتفاقا بحران در این است که یک آدم از بخشداری دشتستان استاندار گیلان می شود. این بحران است. اگر می خواهید بحران را بررسی کنید، این را باید بررسی کنید که یک ادم بدون سابقه اجرایی می شود استاندار گیلان.

آدم خوبی هست؟ آری. آدم خوش اخلاق و خوش برخوردی هست؟ بعله. لزومش این است یک آدم خوش اخلاق و خوش برخورد استاندار یک استان مهم کشور شود؟ پشت این چه چیزی وجود دارد؟ اینهاست که بعنوان بحران باید بررسی شود.

هروقت دوستان می خواهند این نباشد، می­گویند 100 میلیارد تومان اختصاص دادیم، 200 میلیارد تومان اختصاص دادیم به رودخانه ها ، این کار را کردیم، آن کار را کردیم؛ امروز می آیند از آسمان نگاه می کنند ... واقعا تاسف بار است .

شما یک معاون عمرانی دارید، واقعا من خجالت می کشم، آن موقع کاندیدای شهرداری بوده و الآن تلاش می کند شهردار رشت شود، از این طرف و آن طرف پیغام می دهد؛ ایشان اگر بخواهند می توانند تکذیب کنند. به نظر من ایشان از اداره یک نانوایی عاجز است تا چه رسد ! معاون عمرانی استاندار آمده برای باز کردن یک اتوبان از امکانات شهرداری...

رییس شورا با قطع سخنان وی از ایشان خواستند ، توهین نکنند زیرا ایشان معاون رییس جمهور هستند .

ذاکری گفت : اجازه بدهید حرفم را بزنم، باشد معاون رییس جمهور، خود رییس جمهور چه گلی بر مملکت  زد؟

وی ادامه داد : ایشان آمدند ماشین آلات ناچیز ما را (شهرداری) فرستادند جاده تهران ! درست است آنها دوستان و هموطنان ما هستند، موجود زنده هستند که 19 ساعت، 20 ساعت، 25 ساعت در برف گیر کردند! مگر می شود اداره راه نتواند یک راه را باز کند! یا اداره برق می گوید اینها داشتند می آمدند در راه گیر کردند! یعنی شما یک پیش بینی نداشتید که قرار است چه اتفاقی برای جاده های شما بیفتد؟

هرکسی پستی ندارد می گویند : ایشان را بگذارید جای مدیر عامل پدافند غیر عامل . فکر می کنم آخرین جایی است که هر وقت به یک بنده خدایی می دهند .

امروز اگر در زلزله یک اتفاق کوچکی رخ می داد چه پیش می آمد؟ تمام کوچه های ما بسته است . ملت ما الآن چکار باید بکنند؟ مردم ما به ستوه آمدند ، حق دارند. به ما ناسزا بگویند، حق دارند ، به خاطر اینکه ما بی­عرضه­ایم!؟ من در باره خودم عرض می کنم، به دوستان جسارت نمی کنم.  وقتی نمی توانیم شهر را اداره کنیم، وقتی نمی توانیم بازخواست کنیم باید استعفا بدهیم.

من ناراحتم، من نمی خواهم مسئولیت را گردن شهردار یا شخص خاصی بیندازم اما وقتی شهردار امروز باید به شورای شهر بیاید پاسخگو باشد، برنامه ریزی بکنیم که چه اتفاقی باید بیفتد ، آیا خیابان ها را باید همینجوری رها کنیم و کوچه ها را مردم باید باز کنند ! شهردار رفتند در جلسه استانداری نشستند معلوم نیست خروجی آن جلسه چیست؟ 50 میلیارد ... آخر هم هیچی به هیچکس نمی رسه مگر افرادی که از رانت برخوردارند یک وامی به ایشان پرداخت شود ، یک اتفاقی بیفتد . در سری های قبلی هم ما شاهد همچنین موضوعی بودیم!

بنده امروز خیلی مشخص عرض می کنم: به شهردار بگویید بیاید ، بنشینیم برنامه ریزی کنیم. یک شورا باید بیانیه عذرخواهی رسمی از مردم بدهد . شورا باید رسما از مردم عذرخواهی کند . این قصور برعهده شورا است. شهردار رشت باید رسما از مردم عذرخواهی بکند .

سایر ادارات باید سهم شان مشخص شود ، اداره برق به فاصله 10 متری حرکت نمی کند، می گوید راه بسته است!؟ یعنی چه راه بسته است؟ ما در سطح شهر رشت شاهدیم . ما شرمنده مردم هستیم ؛ این ضرری که مردم کردند ، این فاجعه را کی باید جبران کند؟ واقعا ما شرمنده مردم هستیم، یک سال از عمر شورا مانده ، ما باید در این شهر راه برویم ، توی چشم مردم نگاه کنیم بگوییم چه کار کردیم؟!

من امروز وارد صحن شورا شدم ، دیدم این دستور کار ماست – کمی سکوت- واقعا خجالت آور است، اگر این دستور را عکس بگیریم و بذاریم مردم به ما خنده می کنند ! همکاری شهرداری با فرمانداری جهت تامین غذا در روز انتخابات!!؟؟

مگر شهرداری حیاط خلوت وزارت کشور است ما 300، 400 میلیون تومان پول بدهیم تا انتخابات را برگزار کند ؟ این پول را بدهیم تاسیسات (امکانات) بخریم، مردم فردا در راه نمانند ،

وی در پاسخ به حرف رییس شورا که من این مورد را گذاشتم تا شما مخالفت کنید؛ گفت : من مخالفم، شما بحث را سیاسی نکنید ، من این بازی های ژورنالیستی را خوب بلدم، اینکه ما بخواهیم این کار را بکنیم، شما وصلش کنید به انتخابات ؛ امروز ، روز برف است ، بحران این است که مردم توی کوچه و خیابان گیر افتادند آنوقت ما آمدیم : انتقال زمین جهت پمپاژ آب و فاضلاب ، پادار نمودن ردیف درآمدی، افزایش میزان کارکرد خودروهای خدمتی ... والسلام

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان