Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: برخی مسئولان اجرایی گیلان واقعاً کم کاری کرده و ضعف نشان دادند و گرنه میزان آسیب ها در بحران برف زیاد نمی شد بنابراین هیچ عذری پذیرفتنی نیست و فقط باید از مردم عدرخواهی کنند.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه مصلی امام خمینی(ره) با اشاره به راهکارهای تربیت اسلامی اظهار داشت: تغافل و چشم پوشی یکی از راهکارهای تربیت اسلامی است که حتی برای یک مدیر و کسانی که در جامعه دارای مسئولیتی هستند مطرح شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان زندگی شخص عاقل را دارای دو بخش دانست و بیان کرد: یک بخش از زندگی شخص عاقل در واقع به میزان تحمل آنان بستگی دارد یعنی یک مدیر، معلم و پدر و مادر در انجام وظایف خود و مدیریت باید به گونه ای عمل کنند که با نتایج مثبت همراه باشد و همواره میزان تحمل و ظرفیت خود را بالا برده و زود نرنجند.

فلاحتی با بیان اینکه شخص عاقل باید بتواند عیب ها و خطاهای دیگران را ببیند و با رفتار هوشمندانه آن شخص را هدایت کند گفت: کسی که میزان تحملش بالا نباشد در میدان مدیریت نیز موفق نخواهد بود و امام علی(ع) درباره تربیت و مدیریت اسلامی می فرمایند بزرگترین ویژگی اخلاق شخص کریم این است که به تغافل و چشم پوشی اهمیت می دهد.

امام جمعه رشت ضمن قدردانی از مردم ولایتمدار و انقلابی گیلان که با حضور هوشمندانه و آگاهانه خود در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن اقتدار انقلاب را به رخ دشمن کشیدند افزود: 3 استان کرمان، گیلان و تهران در یوم الله 22 بهمن امسال بسیار برجسته شدند و سایت ویژه مقام معظم رهبری نیز اجتماع عظیم گیلانیان در یوم الله 22 بهمن را رصد کرده و ستودنی دانست.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه حضور بی نظیر مردم در راهپیمایی 22 بهمن با وجود برف و سرمای شدید مایه اعجاب و شگفتی جهانیان شد ابراز داشت: شبکه المیادین و سایر شبکه ها و رسانه های خارجی، حضور موثر مردم در راهپیمایی 22 بهمن در برف و سرما را رصد کرده و گزارش کردند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم استان گیلان برای حضور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن از راه دور و نزدیک و با پای پیاده در برف و بوران شدید آمده و سختی راه را تحمل کرده و حماسه آفریدند و این مردم مایه افتخار و امید آیندگان هستند و حتی برخی اهالی رسانه گریه می کردند و می گفتند که ما در طول چهل سال انقلاب چنین چیزی ندیدیم.

فلاحتی با اشاره به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: حضرت زهرا(س) دریای بی کران و برجسته ترین انسان بودند طوری که هر انسانی که به او اقتدا کند سعادتمند می شود و پیامبر اکرم(ص) نیز فرمودند که هرکس بر حصرت فاطمه زهرا(س) صلوات بفرستتد خدا او را به بهشت می برد.

امام جمعه رشت، جاهلیت مدرن و جفا به مقام زن را مورد اشاره اشاره داد و افزود: فرهنگ غرب، زن را به عنوان یک کالا می داند و این یک نوع جفا به مقام و جایگاه زن است و زنان جامعه اسلامی را با عفت و حجاب در سایه آرمان های فاطمی زندگی می کنند به دوری از تمدن و فرهنگ متهم می کنند در صورتی که این فرهنگ غربی بوده که چیزی جز ویرانگری برای انسان نداشته است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به بحران و حوادث ناشی از بارش شدید برف در استان گفت: بنده از همه مردم استان گیلان در دورترین روستاها و شهرها بابت مشکلات متعدد و کوتاهی های اخیر عذرخواهی می کنم البته به مسئولان اجرایی استان هم تاکید کرده ام که از مردم عذرخواهی کنند.

وی با بیان اینکه برخی مسئولان اجرایی واقعاً کم کاری کرده و ضعف نشان دادند وگرنه میزان آسیب ها در بحران برف زیاد نمی شد افزود: چهل سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد اما عده ای بدون دقت در انجام وظایف و مسئولیت خود به زد و بندهای سیاسی می پردازند و این به مردم آسیب می زند.آیت الله فلاحتی با اشاره به وضعیت بیمارستان و مراکز درمانی استان گیلان بیان کرد: بسیاری از بیمارستان ها و مراکز درمانی استان گیلان هم اکنون فرسوده شده اند و نیازمند بازسازی جدی هستند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان وضعیت نامناسب رودخانه های شهر رشت را مورد اشاره قرار داد و افزود: سکوت برخی مسئولان در برابر دو رودخانه شهر رشت باعث بروز آسیب های زیست محیطی مختلف شده است و وضعیت پسماند سراوان هم که مشخص است که سال های سال با مشکل همراه است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به طرح بایوجمی تالاب انزلی که بودجه زیادی به آن اختصاص یافته اما نتیجه مثبتی نداشته است بیان داشت: مسئولان اجرایی استان باید گلوگاه های آسیب پذیر را شناسایی کرده و درصدد برطرف کردن مشکلاتشان باشند و نباید به این فکر باشیم که کسانی از استان های دیگر مشکلات ما را حل کنند.

فلاحتی خاطرنشان کرد: به مسئولان استان برای اندیشیدن تمهیدات لازم و برطرف کردن مشکلات تذکر داده ام و در پی بارش برف در استان گیلان، مشکلات متعددی از لحاظ برق برای مردم به وجود آمد و بسیاری از خانوارها برق نداشتند و این یک ضعف است مگر بر روی تیر برق تا چه حد برف می نشیند که باعث بروز مشکلات برق بسیار شد.

وی با اشاره به وعده دولت جهت اختصاص اعتبار 50 میلیارد تومانی به زیرساخت های برق استان گیلان خاطرنشان کرد: مردم مشکل داشتند اما برخی با هلیکوپتر بالای سر مردم گشت می زدند و این باعث بی اعتمادی مردم می شود البته ستاد بحران استان نیز سهل انگاری کرد چون از قبل تمهیدات اندیشیده می شد و بیش از صد تن نمک برای پاشیدن روی جاده آماده می شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: در خبر زیرنویس شد که بیش از 3 هزار غذا میان مردم گیلان توزیع شده است و وقتی این خبر را مطرح کردند باید بدانند که مردم گیلان فقیر نیستند و این 3 هزار غذا میان مسافران در راه مانده توزیع شده است بنابراین صدا و سیمای مرکز استان باید از مردم عذرخواهی کند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به سرکشی اخیر خود از شهرها و روستاها و بررسی مشکلات برق و آب مردم بیان کرد: اینکه برخی روستاها ماشین آلات و لودر نداشته باشند ضعف است و مردم برخی روستاها با گذشت 4 روز هنوز برق ندارند.

امام جمعه رشت با اشاره به عدم پاسخگویی تلفن برخی نهادهای اجرایی و روابط عمومی های ادارات خاطرنشان کرد: به مسئولان نیز گفته ام که هیچ عذری پذیرفتنی نیست و از مردم بابت کوتاهی ها عذرخواهی کنید چون باید از قبل تمهیدات لازم از جمله گرفتن ماشین آلات و لودر اندیشیده می شد.

وی با بیان اینکه مسئولان کشوری نیز برای برطرف کردن مشکلات به استان گیلان سفر کردند اما دیر آمدند خاطرنشان کرد: مسئولان اجرایی استان گیلان برنامه ریزی کنند تا دیگر شاهد چنین آسیب ها و بروز مشکلات برای مردم نباشیم و اتفاقات تکرار نشود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به انتخابات پیش رو مجلس بیان کرد: چگونگی هزینه های یک نماینده برای انتخابات اهمیت دارد از این رو نماینده ای که به فکر ریخت و پاش زیادی است نمی تواند در مجلس عملکرد مطلوبی داشته باشد.

فلاحتی با بیان اینکه خرید رای در انتخابات همچنان جرم است خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که با آن روبه رو هستیم تشکیل میتینگ های انتخاباتی با عناوین مختلف است که با پذیرایی شام و نهار همراه است و داوطلبانی که این گونه عمل می کنند نمی توانند عملکرد مطلوبی در مجلس داشته باشند.

وی افزود: داوطلبان مجلس به مردم وعده های دروغ ندهند و مردم باید در انتخابات کسی را منتخب خود قرار دهند که به عزل و نصب مدیران نپردازد و از دستگاه قضایی نیز انتظار داریم که این موارد را پیگیری کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان