Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ بیمار کرونایی در استان بهبود یافتند گفت: برای کنترل چرخش این ویروس از مردم انتظار داریم بهداشت فردی را بیشتر رعایت کنند.

مهدی شادنوش صبح امروز در جمع خبرنگاران، با تأکید بر لزوم توجه مردم به توصیه های پزشکی، رعایت بیشتر بهداشت فردی و حضور در منازل برای قطع کردن چرخش ویروس کرونا اظهار داشت: بر اساس آمارها بیش از 400 نفر بیمار کرونایی در استان بهبود یافته و مرخص شده اند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان از ارسال امکانات و تجهیزات حفاظت فردی از سوی وزارت بهداشت به استان گیلان در چند روز آینده خبر داد و عنوان کرد: هر فردی که بتواند امروز خود را از این ویروس دور نگه دارد یک خدمت ملی انجام داده است از طرفی حضور مردم به مدت یک هفته در منازل کمک بزرگی به حوزه بهداشت و درمان می کند.

شادنوش استان گیلان را یکی از کانون های آلوده کشور به ویروس ناشناخته کرونا اعلام و در همین زمینه تصریح کرد: تاکنون هزار و 260 مورد مشکوک به کرونا در سطح بیمارستان های گیلان مشاهده شده است اما امیدواریم با همکاری تمام مردم و با یک عزم ملی به جایی برسیم که بتوانیم این ویروس را کنترل کنیم.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان درگیر شدن تعداد زیادی از کادر پزشکی و پرستاری در استان با ویروس کرونا را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: از عموم مردم انتظار داریم برای مواردی مانند سرماخوردگی به بیمارستان ها مراجعه نکنند و به جای این کار بهتر است در منزل خود بمانند و از خوددرمانی کردن هم پرهیز کنند.

شادنوش با تذکر اینکه مردم و افراد بیمار تنها در صورت تشدید علایم به ویژه وجود تنگی نفس باید به پزشکان و مطب مراجعه کنند اظهار داشت: بر اساس دستورالعملی که وزارت بهداشت و درمان صادر و به همه ابلاغ کرده است عدم جابه جایی بیماران مشکوک از شهرستان ها موضوعی است که در راستای کنترل بیماری باید به دقت اجرا شود.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری مسابقات بدون تماشاگر هم نمی تواند جلوی انتشار ویروس کرونا را بگیرد تصریح کرد: ورود ویروس کرونا به کشور زمینه وارد شدن شوک به بخش تولیدات بهداشتی را فراهم کرده است، از طرفی برخی فرصت طلبان نیز برای سود بیشتر به میدان آمده اند اما تلاش می کنیم تا کمبودهای ایجادشده سریع تر برطرف شوند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان مشارکت سایر نهاد ها از جمله بسیج، هلال احمر و باقی سازمان ها در راستای مقابله و پیشگیری این ویروس را خواستار شد و گفت: طبق گزارشات واصله در حال حاضر امکانات و تجهیزات ویژه بهداشتی مورد نیاز به تهران رسیده است بنابراین به زودی وارد استان گیلان می شود.

شادنوش همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت با وزارت بهداشت و درمان و اختصاص خطوط تولیدی برخی مراکز برای تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده را مورد توجه قرار داد و گفت: افراد سالم آن چنان به ماسک نیاز ندارند و بیماران و کسانی که علایم مشابه دارند باید از ماسک استفاده کنند تا از اشاعه ویروس جلوگیری شود.

وی عدم سفر به استان گیلان همزمان با اعلام تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در بسیاری از نقاط کشور را خواستار شد و عنوان کرد: از تمامی هموطنان انتظار داریم ضمن توجه بیشتر به هشدارهای صادرشده تا جایی که امکان دارد به گیلان سفر نکنند تا بتوانیم با همکاری خود مردم زمینه کنترل ویروس کرونا را فراهم سازیم.

شادنوش استفاده از ماسک را توسط کسانی که علائم سرماخوردگی نظیر عطسه و سرفه دارند برای ممانعت از انتشار ویروس لازم و ضروری تلقی کرد و گفت: طبق گفته پزشکان و متخصصان، شست وشوی مرتب و منظم دست ها با آب و صابون و حفظ فاصله یک متری با افراد 90 درصد خطر ابتلا به کرونا را برطرف می کند.

وی از تجهیز 300 تخت جهت درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا و آمادگی بیمارستان رازی رشت جهت خدمت رسانی به مردم خبر داد و گفت: در فرهنگ ما قرنطینه معنی ندارد و در گیلان از این مرحله عبور کرده ایم، از طرفی مردم سؤالات خود درباره ویروس کرونا را می توانند به شماره 4401 اعلام و پاسخ های لازم را دریافت کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان