Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در جلسه ستاد پیشگیری از ویروس کرونا مدیرکل آموزش وپرورش و شهرداران دستور داد که از اسکان مسافرین نوروزی در مراکز فرهنگی مدارس و پارک جلوگیری شده و انجام این کار ممنوع است.

ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در سالن اجتماعات استانداری با بیان اینکه اقدامات خوبی در استان در خصوص کنترل شیوع ویروس کرونا انجام شده است، اظهار کرد: از زمان آغاز شیوع کرونا در استان گیلان هرروزه جلسات ستاد پیشگیری از کرونا برگزارشده و با مقامات کشوری مکاتبات خوبی صورت گرفته زیرا اولویت تمام مسؤولان حفاظت از جان و سلامتی مردم است.

وی با اشاره به عدم پذیرش مسافر در ایام نوروز گفت: با توجه به شرایط موجود و با هماهنگی های انجام شده هیچ مسافری به گیلان ورود نکرده و در صورت مسافرت از آنان تست گرفته شده و اگر مشکوک به کرونا بودند باید ۱۴ روز قرنطینه شوند.

استاندار گیلان، آموزش وپرورش را مکلف کرد که هیچ مسافری را در مدارس خود نپذیرد و افزود: مدیرکل آموزش وپرورش گیلان به تمام روسای ادارات دیگر شهرستان نامه زده و آنان را مکلف کند که حق اسکان هیچ مسافری را در مدارس گیلان و مراکز فرهنگی ندارند.

زارع با اذعان به اینکه زدن چادر مسافرتی در پارک ها برای اسکان مسافران ممنوع است، تصریح کرد: به تمام شهرداران اعلام کردیم که آماده سازی پارک ها برای زدن چادر و یا اسکان نوروزی مسافران به هیچ وجه امکان پذیر نبوده و ممنوع است

وی با تأکید بر ادامه تعطیلی تالارها، سینماها و قلیان سراها در استان گیلان گفت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باید تجمعات به استان گیلان به حداقل برسد و به همین منظور تمام مسابقات ورزشی، مراکز فرهنگی و سینمایی و قلیان سراها تعطیل بوده و این روند ادامه دارد.

رئیس ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در استان گیلان آرامش جامعه در شرایط کنونی را بسیار مهم دانست و بیان کرد: باید در این شرایط باسیاست های خوب و با آرامش رفتار کرد و تصمیم گیری های ما بر اساس کارهای کارشناسی بوده و دقت و سرعت عمل را سرلوحه کارهای ما قرار دهیم.

زارع با درخواست از مردم برای عدم سفر به استان گیلان تصریح کرد: درخواست مردم گیلان از مسافران برای عدم سفر به گیلان نشان دهنده مهمان نوازی آنان است زیرا مردم گیلان نمی خواهند مسافران با ورود به استان گیلان دچار مشکل و یا ابتلا به ویروس کرونا شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان