Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل گیلان گفت: طبق توصیه های وزارت بهداشت سفره خانه ها و غذاخوری های گیلان برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا از پذیرش مشتری حضوری منع شدند.

احمد آقایی با بیان اینکه طبق توصیه های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی سفره خانه ها و غذاخوری ها گیلان از پذیرش مشتری منع شده و فقط می توانند غذا بیرون ببرند اظهار داشت: از مردم گیلان انتظار داریم به توصیه های بهداشتی بیشتر توجه کنند تا از بحران شیوع کرونا خارج شویم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان عدم تجمع در مکان های عمومی و پر رفت و آمد را یکی از راه های جلوگیری از انتشار ویروس کرونا دانست و گفت: دستگاه قضایی با توجه به رسالت خود مکاتباتی با علوم پزشکی و استانداری گیلان انجام داد تا در جهت تعطیلی مدارس و دانشگاه ها اقدام شود.

آقایی ضمن ابراز همدردی و تأسف عمیق دستگاه قضایی گیلان با خانواده های جانباختگان پدیده تلخ شیوع بیماری کرونا در استان ابراز داشت: از عموم این خانواده ها و مردم انتظار و تقاضا داریم در برگزاری مراسم تدفین و عزاداری ها دستورالعمل های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی را رعایت کنند تا هر چه زودتر این بیماری عقیم شود.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه افراد نباید در صدور گواهی افراد جانباخته دنبال ارتباطات باشند هرگونه بی احتیاطی و عدم توجه به توصیه های پزشکی را عاملی جهت گسترش ویروس کرونا در جامعه تلقی کرد و اظهار داشت: خانواده ها باید بیشتر از این ها همکاری کنند تا با رعایت اصول و نکات مهم بهداشتی از این بحران سخت عبور کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان وجود عزم جدی و اهتمام لازم در بین مسئولان برای کنترل بحران شیوع ویروس کرونا را مورد توجه قرار داد و گفت: گیلان با واقعیت بسیار تلخی تحت عنوان ویروس کرونا مواجه است و علاوه بر دستگاه های مسئول و متولی تمام مردم در حال مبارزه با این پدیده هستند.

آقایی توجه به توصیه های پزشکی متخصصان و پزشکان را برای عقیم سازی ویروس کرونا در سطح استان گیلان امری لازم و حیاتی دانست و خاطرنشان کرد: در این میان رسانه ها و اصحاب جراید نیز به کمک آمده اند و برای مبارزه با بحران ایجاد شده توصیه های لازم و دستورالعمل های پزشکی را به اطلاع مردم می رسانند.

وی نخستین گام برای مقابله با ویروس کرونا را اطلاع رسانی نکات بهداشتی توسط خود مردم و ایجاد گفتمان سازی سازنده برای برقراری آرامش و امنیت در جامعه خواند و تصریح کرد: در این میان دستگاه قضایی به ویژه دادستان ها، رؤسای حوزه های قضایی هم در کنار مردم و دانشگاه علوم پزشکی با نگاه پیشگیرانه در صحنه حضور دارند.

آقایی از مکاتبه دستگاه قضایی با واحد اماکن نیروی انتظامی برای تعطیل شدن محیط های پرجمعیت نظیر ورزشگاه ها، باشگاه ها، تالارهای عروسی، رستوران ها و هتل ها سخن گفت و عنوان کرد: سفره خانه ها و غذاخوری ها فقط می توانند غذا بیرون ببرند و از پذیرش افراد در این مکان ها طبق توصیه های وزارت بهداشت خودداری می شود.

وی فراهم کردن ماسک، پدهای الکلی و مواد ضدعفونی کننده جهت استفاده و توزیع در بین عموم مردم را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: اخیراً محموله ای که از ترکیه به سمت قزاقستان می رفت به علت بروز یکسری مشکلات در روند معامله متوقف شد و با مداخله دستگاه قضائی این کالاها توسط دانشگاه علوم پزشکی از صاحبش خریداری شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل گیلان با بیان اینکه این کالاها با مداخله سپاه، نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و رئیس کل دادگستری گیلان جهت توزیع در 16 شهرستان در اختیار شبکه بهداشت قرار می گیرد گفت: کادر درمانی در حال حاضر در معرض خطر بیشتری است بنابراین تأمین تجهیزات مورد نیازشان در اولویت است.

آقایی اعتماد بخشی، کاهش فشار روانی در جامعه به علت شیوع ویروس کرونا و تأمین فضایی آرام را در شرایط فعلی از ضروریاتی که همه باید برای تحقق آن تلاش کنند خواند و ابراز داشت: سرعت انتشار این بیماری ناشناخته بالا است اما مانند سایر ویروس ها خطرناک نیست و می توانیم با همکاری آحاد مردم و دستگاه ها آن را از بین ببریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان